Zayıflama

Yeni Başlayanlar İçin 7 Koşu İpucu

Yeni Başlayanlar İçin 7 Koşu İpucu (Hemen Şekle Gelmek İçin) arayanlar

Koşmak, şekil almanın denenmiş ve test edilmiş bir yoludur. Ama eğer bir acemi iseniz ve koşmaya başlamak istiyorsanız onu yavaşlatmanız en iyisidir. Yeni başlayanlar için tutkunuzu keşfetmek için yeni başlayanlar için bu koşu ipuçlarını izleyin…

Doktorunuzla görüşün
Yıllarca egzersiz yapmadıysanız, önce tıbbi yardım almak en iyisidir. Ayakkabılarınızı bağlamadan önce doktorunuzla görüşün.

Koşuya Hazırlanmak
İyi bir koşu ayakkabıları alın (ve spor sütyeninizi unutmayın). Mümkünse bir uzman mağazadan tavsiye alın.Herhangi bir rahat kıyafetle başlayabilirsiniz, ancak iyi ayakkabılar gereklidir.

Bunlarada bakabilirsiniz


Saç Bakım hataları Düzeltmemiz gerekenler

Kilo Kaybı İçin Ne Kadar Yürüyüş Gerekir ?

En İyi Egzersiz Taytı Nasıl seçilir ?

Arkadaş Bul
Arkadaşlarınızla koşarken motive kalmak çok daha kolaydır. Bir arkadaş bul kesinlikle yardımcı olacaktır.

Ağırdan almalısınız
Kimse bir gecede inanılmaz bir koşucu olamaz. Yavaş yavaş başlamak muhtemelen yeni başlayanlar için en iyi ipucu olacaktır.

Hızlı bir yürüyüşle 5 dakika ısınarak başlayın. Daha sonra 1 dakikalık koşuyu bir seferde en fazla 20 dakika boyunca hızlı bir şekilde 1 dakikalık yürüyüşle değiştirin.

Koşarken ısının eğer bir acemiyseniz bu gibi durumlar için oldukça yıpratıcı olabilir. Su taşıyın ve yavaşlayın!

Dinlenme
Tamam, formda olmaya çalışıyorsun! Ama her gün koşarak başlarsan, vücudun senden nefret eder. Yeni rejime vücudunuz adapte olacak sadece biraz zaman verin!

Kademeli olarak Kilometre Oluşturun
Kural, her hafta km değerinde %10’dan fazla bir artış fazla olmaz. Koşmaya başladığınızda zaman kilometrenizi yavaş yavaş arttırın.

Hedef belirle
Bir hedefle başlamak motivasyonunuzda büyük bir fark yaratacaktır.

Motive olmanın yollarını bulmak, koşmaya ilk başladığınızda gerçekten önemlidir. Başlamak zor olabilir! Koşmayı kolaylaştırmak için ipuçlarını okuyun.Her gün aynı saatte egzersiz yapmak yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here