Zayıflama

HIIT egzersizleri ile yağ kaybet 5 yağ yakıcı egzersiz

Sonsuz egzersizlerle için hayatınızı feda etmenize gerek yok.

Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT), yoğun enerji patlamaları ve kısa dinlenme sürelerini değiştiren bir egzersiz stilidir. Herhangi bir HIIT programını en önemli faydalarından biri, yanma sonrası etkisi olarak adlandırılan şeydir. Bu süreç, yüksek yoğunluklu bir antrenmanın vücudun oksijen ihtiyacını arttırması ve bunun sonucunda oksijen kıtlığı yaratması durumunda gerçekleşir.

Antrenman yapıldıktan sonra, vücut oksijen depolarını yeniden oluşturmak için daha fazla çalışmalıdır. Sonuç, alnınızdaki son ter damlasını sildikten sonra 24 saate kadar kalori yakımında bir artıştır.

Dahası, HIIT antrenmanları kadınlar için idealdir. Bazı HIIT programları yaklaşık dört dakika içinde tamamlanabilir; diğerleri 15 dakikadan daha az bir sürede yapılabilir. Yağ yakmak için HIIT egzersizlerini seçmenin bir başka yararı da spor salonu üyeliğine veya özel ekipmana ihtiyacınız olmamasıdır. Bu rutinlerin çoğunu bir zamanlayıcıdan ve belki de hafif ağırlıklardan biraz daha fazlasıyla yapabilirsiniz.

Bu HIIT programlarıyla Dakikalar İçinde Yağları Eritin

Bu antrenman 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir.Kriko egzersizi ve dağcıların basit bir kombinasyonuyla, bu rutin metabolizmayı artırmak ve tüm vücut yağ yakımını arttırmak için vücudunuzdaki kasları şekillendirir. Bu rutini haftada 3-4 kez tamamlayarak yağ yakmayı en üst düzeye çıkarın.

Kolları inceltme egzersizi

Bu yüksek yoğunluklu kol egzersizini düzenli olarak yaptığınızda bir kez daha kollarınızı örtme gereğini hissetmeyebilirsiniz. Bu rutin, göstermekten gurur duyacağınız daha ince bir görünüm için trisepsleri ve pazıları sıkılaştırmak için ağırlıklar içerir. Ayrıca, rutini tamamladıktan sonra 24 saate kadar yağ yakımını artırır.

Mide Egzersizi (ABS)

Kalori yakma aralığı eğitimini, mide bölgesini inceltmek ve istediğiniz silueti oluşturmak için mide egzersiz hareketleriyle birleştirin. Bu HIIT, başlangıç, orta ve ileri seviyeler için seçenekler sunar, bu nedenle bu rutini yağ yakma egzersiz listenizden çıkarmak için bir mazeret yoktur.

Bacak Egzersizleri HIIT

Gördüğünüz değişiklikleri sunmak için tasarlanmış bir rutinle daha ince, daha güçlü bacaklara doğru şekillendirin. Tamamlanması sadece beş dakika sürer, bu da normal ağırlık antrenmanınıza veya kardiyo programlarınıza sorunsuzca ekleyebilirsiniz

Yüksek yoğunluk yağ yakma egzersizi HIIT

Bu rutin, göreceğiniz ve hissedeceğiniz uzun süreli sonuçlar için kaslarınızı çalıştıracak dört egzersiz içerir. Kalorileri 24 saate kadar yakan 15 dakikalık yoğun bir egzersiz için beş seti tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here