Zayıflama

Bebek Sonrası Kilo Alımını Yenmek için 4 Egzersiz

Güzel ve yeni bir bebeğin annesi olmak mutlu olmakla birlikte, vücudumuza ne yaptığı konusunda çok mutlu hissetmemize neden olabilir. En sevdiğiniz kot pantolonlara geri dönmek için biraz da olsa, egzersiz yapmaya geri dönmenin doğru bir yolu var. Yine de bir uyarı! Bebek sahibi olduktan sonra ne kadar erken egzersiz yapmaya başlayacağınız, hamileliğiniz, doğumunuz ve doğum sonrası iyileşmenize bağlıdır.Doğum uzmanınız büyük olasılıkla 6 haftalık takip randevunuzda egzersize başlayıp başlamayacağınızı belirleyecektir.

Yürüyüş ve daha sonra koşu:Yürümek ve koşmak küçük bir bebekle yapmak en kolayı olabilir, çünkü hava izin veriyorsa, küçük paketiniz size eşlik edebilir.

Yüzme:Yüzme, anneler için mükemmel bir seçenektir, çünkü eklemler üzerinde herhangi bir baskı yapmadan genel bir egzersiz sağlar, bu da hamilelik sonrası kendilerini hala ayarlayabilir. Suda yürüme mükemmel düşük etkili egzersiz sağlayabilir.

Bisiklet:Bisiklet, doğum sonrası ilk birkaç ay için bir seçenek olmayabilir, ancak yaklaşık 6 ay ve daha büyük bebekleri olan anneler için, açık havada eğlenirken egzersiz yapmak ve çok ihtiyaç duyulan yalnız zaman almak için iyi bir fırsat sağlayabilir.

Yoga:Yoga uygulamak anneler arasında popülerdir, çünkü aynı zamanda stres atmanın iyi bir yolu olabilir.Hedeflerinize bağlı olarak, belirli bölgeleri hedeflemek için farklı yoga pozları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here