Güzellik

Güneş lekeleri nasıl önlenir

Karaciğer lekele Yaşlılık lekeleri Güneş lekeleri. Onlara ne dediğiniz önemli değil, gitmelerini istiyorsunuz. İşte güneş lekelerinin görünümünü nasıl azaltacağınıza dair ipuçları ve çözümler.

Sert ve pahalı olabilecek tıbbi tedavilerle ilgilenmiyorsanız, bu doğal güneş lekesi ilaçlarını denemenin zamanı geldi.

Güneş lekeleri nasıl azaltılır

Güneş lekeleri için elma sirkesi ve limon suyu
Doğal güneş lekesi ilaçlarından biri, alfa hidroksi asitler içeren ½ çay kaşığı elma sirkesi ve sitrik asit adı verilen doğal bir aydınlatıcı sunan ½ çay kaşığı limon suyunu karıştırmaktır. Karışıma bir pamuk topu batırın ve ardından karışımı yüzünüze uygulamak için kullanın. Hassas bir cildiniz varsa, uygulamadan önce karışımı biraz su ile seyreltin.

Güneş lekeleri için yeşil çay

Yeşil çay, yaşlılık lekeleri gibi cilt hasarını iyileştirmeye yardımcı olabilecek yüksek düzeyde antioksidan içerir. Yeşil çay poşetini 3-5 dakika kaynar suya batırın ve daha sonra sıvıyı torbadan bir pamuk topuna sıkın. Günde iki kez güneş lekeleri sürün.

Güneş lekeleri için yoğurt

Yoğurt, cildi hafifletmek için yüzyıllardır kullanılan bir madde olan laktik asit sağlar bu güneş lekesi ilacının Kleopatra tarafından kullanıldığı söylenir. Bir pamuk topunu yogurt içine batırın ve lekelere sürün. Yavaşça yıkamadan önce yoğurdu birkaç dakika yüzünüzde kalmasına izin verin.

Güneş lekeleri için Aloe Vera
Yoğurt gibi aloe de yaşlanan güneş lekesi ilaçlarından biridir. Yeni cilt hücrelerinin yenilenmesini destekleyerek çalıştığına inanılıyor. Aloe vera jeli doğrudan bir bitkiden pamuk topuna sıkın ve yatmadan önce güneşten zarar görmüş noktalara uygulayın. Sabah hafifçe durulayın. Başka bir seçenek, yüksek kaliteli, tamamen doğal bir aloe vera kremi veya jeli satın almaktır.

Güneş lekeleri nasıl önlenir

Güneş lekelerini nasıl azaltacağınızı bilmek istediğinizde, belki de en etkili çözümlerden biri, ortaya çıkmadan önce onları önlemektir. Güneş kremi olmazsa olmaz bir araçtır. Hem UVA hem de UVB ışınlarını engellemek için geniş spektrumlu bir ürün seçin. 30 SPF veya daha yüksek formülleri arayın ve güneşe çıkmadan yaklaşık 15 dakika önce uygulayın.

Gün boyunca güneş kremi tekrar uygulamak da önemlidir. Birçok güneş kremi yaklaşık iki saat sonra parçalanmaya başlar, bu da tam koruma için günde birkaç kez uygulamayı bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Şapkalar, büyük güneş gözlükleri, eşarplar ve uzun kollar ek güneş engelleyici güç sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here