Güzellik

Yüz Şeklin İçin En İyi Saç Modelleri

Mükemmel bir saç kesimi her zaman düşünmeyi gerektirir. Bir salona gitmeden ve bir kesim seçmeden önce, yüz şekliniz için en iyi saç kesimlerini bilmeniz gerekir. Dört ana yüz şekli oval, kare, yuvarlak ve kalp şeklindedir. Yeni bir iş ararken, doğru saç kesimi stilinin yüz şeklinize bağlı olarak belirli yüz özelliklerinizi düzleştireceğini unutmayın. Ayrıca en iyi özelliklerinizi her açıdan vurgulayacak ve gösterecektir. İşte her yüz şekli için en sevdiğimiz görünümlerden bazıları. Ve unutmayın, yeni bir stil seçerken, çıldırmaktan ve cesur bir şey yapmaktan korkmayın!

Oval şekil

Oval yüz şekilleri hemen hemen her saç stili yakışır. Çok yönlülük söz konusu olduğunda nihai yüz şeklidir. Bununla birlikte, bir saç modeli seçmek eğlenceli olmalı! Gurur verici stiller söz konusu olduğunda, oval yüzler elmacık kemiklerine uyumlu olur. Omuz boyu dalgalı kesimi seviyoruz. Elmacık kemiklerine tanım eklerken, dalgalardaki hacim oval yüzleri yuvarlar. Yanlış saç kesimini seçmek zor olsa da, saçınızın doğal dokusuyla savaşmaktan uzak durun!

Kare şekli

Güçlü, açısal bir çene çizgisi sergiliyorsanız, muhtemelen kare bir yüzünüz var. Kendini şanslı say! Kare şekilli yüzler için en sevdiğimiz kesimlerden biri uzun katmanlı görünümdür. Farklı uzunluklardaki modeller, güçlü çene çizgilerini dengelemeye yardımcı olur.

Yuvarlak biçimde

Alnınızın, elmacık kemiklerinin ve çenenin genişliği neredeyse eşitse, muhtemelen yuvarlak bir yüzünüz vardır. Bu durumda, uzunluk yanılsamasını veren kesimleri tercih edin. Yüzünüzün etrafındaki çok fazla hacim, şeklinizin daha geniş görünmesini sağlarken, uzun saçlar yüz boyutunu verir.Saçlarınızı kıvırcık tercih edin. Yuvarlak yüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayabileceğinden, tek uzunlukta kesimlerden kaçının.

Kalp şekli

Kalp şekilli yüz hatlarına sahip kadınlar, yukarı doğru daha geniş ve altta daha dar yüzlere sahiptir. Elmacık kemikleriniz en önemli özelliklerinizden biridir, bu yüzden yüzünüzü çerçeveleyen katmanlarla vurgulayın! Patlama, yüz özelliklerinizi dengelerken dolgunluk görünümü ekler. Aynı zamanda muhteşem, eğlenceli ve en önemlisi, kalp şeklinde yüzlerdeki sivri çene çizgilerini karşılaştırmaya yardımcı oluyorlar.

İpuçlarını seviyor musunuz? SkinnyM’lerle paylaşmak için daha fazlasına sahip olun. topluluk? Bilmemize izin ver! Aşağıdaki bölümde bir yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here