Güzellik

Hasarlı Saçlar İçin 5 Saç Bakım İpuçları

Hasar gördüğünde, saçlarınızı şekillendirmek neredeyse imkansızdır ve saçlarınızı gösterişli olmaktan çok uzak tutar. İklim koşulları ve düzenli ısı araçları ile şekillendirme, saçlarınızı zamanla tehdit edebilir. Bu, saç düzleştiricinizi bırakmanız anlamına gelmez.

Sağlıklı saçları geri getirmek için hasarlı saçlar için kusursuz ipuçları sunuyoruz.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Hindistan cevizi yağı, çok yönlülük söz konusu olduğunda tabloların başında gelir. Mucize ürün, saçlarınız da dahil olmak üzere hemen hemen her şey için kullanılabilir. Doğal kondisyonlama ve nemlendirme özellikleri ile hindistancevizi yağı saçları rahatlatabilir ve kırılmış uçların oluşmasını durdurabilir.Ayrıca saçların incelmesini önlemeye yardımcı olur, daha kalın ve tam bir görünüm verir. Hasarlı saçlar için yatmadan önce biraz hindistancevizi yağı sürün. Bu, yoğun bir nemlendirici tedavi görevi görür ve parmaklarınızı çalıştırmayı seveceğiniz ipeksi pürüzsüz kilitlerle uyanmanızı sağlar.

Derin Durum

Özellikle soğuk havalarda ve kuru kış aylarında saçlarınız zarar görebilir ve kırılgan, cansız ve aşırı solmuş görünebilir. Neyse ki, sadece derin bir saç kremi ile nemlendirerek bir kabusu bir kolayca halledilebilir bir durum haline getirebilirsiniz.

Şampuanları Değiştirin

Yeni bir şampuan denediğinizde saçlarınız yeni bir görünüme sahip olur.Ama şampuan neden bitmeye yakın olur saçlarınız eskisi gibi kabarık, parlak ve dolgun değildir.Şampuanlar neden bitmeye yakın böyle olur düşündünüz mü ?Saçınızın kimyasal dengesi belirli bir sabunun uzun süreli kullanımı ile değiştirilir ve zamanla değişimi görür ve hissedersiniz.

Özellikle kuru ve hasarlı saçlarla uğraşıyorsanız, birkaç şampuan ürününü seçin ve her ay veya iki ayda bir değiştirin.

Durulanmayan Saç Kremi kullanın

Durulanmayan saç kremleri kimsenin saç bakımında olmazsa olmazdır. Tasarruf ihtiyacı olan saçlar söz konusu olduğunda tercih edilir.

Kırıkları alın

Şekillendirme aletleri, saç boyama ve karma iklimlerdeki hasarlar uçlarınızda tahribat yaratabilir. Düğümler ve bölünmüş uçlar, ihtiyacınız olduğunu gösteren işaretlerdir. Daha fazla kırılmayı ve gereksiz kıvrılmayı önlemek için onlardan kurtulun! Saçlarınız hala hasarlı olsa bile temiz uçlarla sağlıklı görünecektir.

Bizimle paylaşın! Aşağıdaki bölümde bir yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here