Güzellik

Cildinizden Saç Boyasi Nasıl Çıkarılır ?

Evde saç boyama hakkında tercih için bir çok neden var. Uygun fiyatlı olması, eğlenceli ve salona gidemediğinizde görünümünüzü değiştirmenin veya saç renginizi yenilemenin harika bir yoludur.Boynunuz, elleriniz, saç çizginiz veya kulaklarınız olsun, lekeli cilt görünümü iyi değildir. Neyse ki, kilerinizde veya banyo dolabınızda bulunabilecek ürünlerle ilgili sorunu çözmenin birçok yolu vardır. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Saç Boyası Nasıl Çıkarılır?

Suya Dayanıklı Makyaj Temizleyici

Makyaj temizleyici, tahrişe neden olmadan saç boyasını cildinizden çıkarmanın en nazik yollarından biridir bu da onları yüzünüz gibi hassas bölgeler için ideal kılar. Su geçirmez makyaj temizleyicileri, normal formüllerden daha güçlüdür ve inatçı ürünleri temizlemek için tasarlanmıştır. Saç boyasını çıkarmak için, pamuklu bir pedi çıkarıcıya batırın veya su geçirmez bir makyaj mendili alın ve lekeli bölgedeki cilde sürün. Beş dakika bekleyin, ardından alanı iyice durulayın.

Sabun ve Su


Cildinizden saç boyasını çıkarmanın en basit çözümü, eski moda sabun ve sudur. Bununla birlikte, cildinizi bu şekilde yıkamak, yalnızca boya kurumamışsa etkili olabilir. Sabunun, özellikle hassas cilt tiplerinde kuruyabileceğine dikkat etmek de önemlidir. Saç çizginiz veya kulaklarınız gibi hassas bölgeler için nazik bir sabun kullanın ve bölgeyi hızlıca durulayın. Nemlendirici ile tamamlayın.

Zeytin yağı


Diğer bazı saç boyası çıkarma seçeneklerinin aksine, zeytinyağı aşındırıcı kimyasallar içermez, yani cildiniz için yumuşaktır ve tahriş etmez. Bu nedenle yüzünüz, boynunuz veya kulaklarınız gibi hassas ciltlerde kullanmak harika bir seçenektir. Lekeli bölgeye biraz zeytinyağı sürün ve nazikçe ovalayın. Yağı mümkün olduğu kadar uzun süre yerinde bırakın bir gecede bile sonra ılık su altında durulayın. Aynı şekilde hindistancevizi yağı veya bebek yağı da kullanabilirsiniz.

Saç spreyi


Saç spreyi alkol içerir, yani kalem mürekkebi, oje gibi lekeleri etkili bir şekilde çıkarabilir. Saç boyası lekelerinin cildinizden çıkarılmasına da yardımcı olur! Ancak alkol bazlı bir ürün olduğu için saç spreyi cildi kurutur, bu yüzden mümkünse yüzünüzde kullanmaktan kaçının. Bir pamuk topunu veya pedi saç spreyi ile sık ve lekeyi sil. Ardından tahriş ve yapışkanlığı önlemek için alanı ılık suyla durulayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı saç boyası ciltten nasıl temizlenir?

Kalıcı saç boyası, en pigmentli renk türüdür ve saçınıza derinlemesine nüfuz etmek için tasarlanmıştır. 
Boya en uzun süre dayanır.
Bu nedenlerden dolayı ciltten çıkarılması en inatçı saç boyası türü olabilir. 
Saç rengi leke çıkarıcı, tuvalet ispirtosu ve oje çıkarıcı gibi daha güçlü ürünler etkili seçeneklerdir.

Yarı kalıcı saç boyası ciltten nasıl alınır?

Yarı kalıcı saç boyası yalnızca yaklaşık sekiz yıkamaya dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle cildinizden çıkarmak kalıcı bir boyadan daha kolaydır. 
Zeytinyağı ve su geçirmez makyaj çıkarıcı gibi daha nazik ürünler, yarı kalıcı lekelerden kurtulmak için iyi seçeneklerdir. 

Kuruduktan sonra cildinizden saç boyası nasıl temizlenir?

Uzmanlar, saç boyasının hala ıslakken silinmesini tavsiye ediyorlar. Bununla birlikte, boya sertleşip kuruduktan sonra onu çıkarmak için birkaç seçenek vardır. Diş macunu ve kabartma tozu gibi peeling ürünleri, cildin lekeli üst tabakasını çıkarır, böylece kurumuş boya üzerinde etkilidirler. Bu arada, ovalama alkolü inatçı kurumuş lekeleri çıkarabilir. Saç rengi leke çıkarıcılar da mükemmel bir seçimdir ve profesyoneller tarafından tercih edilmektedir.

Saç boyası ciltte ne kadar kalır?

Neyse ki, cildiniz zamanla doğal olarak temizlendiği için saç boyası lekeleri kalıcı değildir. Birkaç gün içinde rengin solduğunu fark etmeye başlamalı ve yaklaşık bir hafta içinde yok olmaktadır. Düzenli olarak temizler ve / veya pul pul dökerseniz.

Zeytinyağı ciltteki saç boyasını çıkarır mı?

Zeytinyağı, pigment partiküllerini kaldırıp parçaladığı için cildinizden saç boyasını etkili bir şekilde çıkarabilir. Aynı nedenle, saçınızın kendisinden yarı kalıcı rengi çıkarmak için genellikle bir zeytinyağı uygulaması önerilir. Zeytinyağı, boya lekelerinden kurtulmak söz konusu olduğunda nazik ve aşındırıcı olmayan bir seçenektir. Bu nedenle yüzünüz ve kulaklarınız gibi hassas bölgeler için idealdir.

Diş macunu saç boyasını cildi temizler mi ?

Saç boyası lekelerini çıkarmak için belirli jel olmayan diş macunu türlerini kullanabilirsiniz. Bunun nedeni, diş macununun ciltte kullanımı güvenli olan hafif aşındırıcılar içermesidir. En iyi sonuçlar için karbonat içeren formüllere bakın.

Saç Boyası Lekeleri Nasıl Önlenir?

Her şeyde olduğu gibi, önlemek, tedaviden daha iyidir. Saçınızı evde renklendirirken, bu bölgelere hindistancevizi yağı veya vazelin tabakası uygulayarak saç çizgisi ve kulak lekelerinden kaçının. Bunu yapmak cildinizle boya arasında bir bariyer oluşturur. İkinci olarak, şampuan cildinizin doğal yağlarını sıyırdığından ve boya lekelerine karşı doğal olarak bir miktar koruma sağladığı için yeni yıkanmış saçları boyamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here