Zayıflama

Kilo Kaybından Sonra Cildi toparlama

Sağlıklı beslenmemiz ve aktif yaşam tarzlarımız yağ yakımına ve kilo kaybına yol açtığından hepimiz gurur ve başarı duygusu duyarız. Kıyafetlerimiz daha iyi uyuyor ve güvenimiz artıyor. Ancak bazılarımız kilo kaybının gevşek, sarkık cilt şeklinde beklenmedik bir yan etkisi yaşarız.

Gevşek cilt genellikle karınlarımızda, koltuk altı alanımızda, tricep alanımızda ve boyunlarımızda kendini gösterir. Kilo kaybından sonra cildi sıkılaştırmak istiyorsanız, ipuçlarımız cildinizi yavaş yavaş sıkılaştırmanız gerekmektedir.

Yavaşla
Kademeli kilo kaybının gevşek, sarkmış cilde neden olma olasılığı daha düşüktür. Hızlı bir şekilde kilo veriyorsanız, egzersizlerinizi birkaç haftalığına biraz yavaşlayın. Bu değiştirilmiş hızda bile hala sonuçlar görüyorsanız, gelecekte daha hafif bir eğitim programına bağlı kalmayı düşünün.

Kas direnci

Kas direnci kas büyümesine yol açar. Ağırlıklar üzerinde biraz daha ağır gitmek kas kütlenizi artıracak, bu da gevşek, sarkan cildin görünümünü azaltacaktır. Hantal olmaktan korkmayın. Yağsız kas, daha fazla tonlu görünmenize izin verecektir, bu da doğru şekilde çalıştığınız görünümdür!

Sulu Kalın
Sudan uygun nemlendirme ve meyve ve sebze gibi su açısından zengin gıdalar cildinizi elastik ve sıkı tutmaya yardımcı olabilir.

Beslenme
Kollajen ve elastin cilt elastikiyetine yardımcı olur ve her ikisi de zengin yiyecekleri yemek, cildinizin görünümünü büyük ölçüde iyileştirir. Süt, tofu, baklagiller, tohumlar, kabuklu yemişler, fasulye ve balıklar hem kollajen hem de elastin içerir ve besin açısından zengindir ve genellikle yağ ve kalorisi düşüktür.

Egzersiz Sonrası Kurtarma
Protein, kolajen ve elastin açısından zengin olan egzersiz sonrası gıdaların seçilmesi kas iyileşmesine yardımcı olacaktır ve vücudunuz iyi bir egzersizden sonra bir sünger gibi olduğundan, bu gıdalardaki kolajen ve elastin hemen çalışmaya başlayacaktır. cildinize esneklik kazandırır.

Cildinize Masaj Yapın
Cildinize masaj yapmak elastikiyetini artırır. Masaj ne kadar derin olursa, cildiniz devam eden kilo kaybınıza daha iyi cevap verecektir. Ayrıca, kuru fırçalamayı deneyin.Fırçalama, cilt hücrelerini gençleştirmeye yardımcı olarak cildin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Sabır
Fitness hedeflerinize ulaşmak zaman alır ve cildiniz de dahil olmak üzere vücudunuzun kilo verdiğinizde uyum sağlaması da zaman alır. Gevşek cildin ilk belirtisinde sinirlenmeyin. Başarılarınızı sergilediğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here