Güzellik

Ev yapımı Doğal dudak nemlendirme

Çantanızda her zaman ekstra bir dudak kremi taşıyor musunuz? Dudakların çoğu zaman kuru mu hissediyorsunuz? Dudaklarımızın vücudumuzun en hassas kısımlarından biri olması ve kuru cilde eğilimli olması sizi şaşırtmayabilir. Yağ bezlerinin eksikliği ve daha az epidermis tabakası, parlak ve tatlı görünmek yerine, dudaklarımızın genellikle kuru ve çatlamış göründüğü anlamına gelir.

Malzemeler:

Esmer Şeker :Esmer şekerin ince tanecikleri ölü deri hücrelerini soyar ve sağlıklı yenilerini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Esmer şeker ayrıca doğal nemi emer ve kilitli tutar, bu da sulu ve dolgun görünümlü dudaklara neden olur.

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı, cildi hücresel düzeyde koruyan antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca güneş yanığını nemlendiren ve rahatlatan E vitamini içerir.

Bal:Bal doğal bir antibakteriyel ajandır ve doğal bir nemlendirici olarak dudakları nemlendirmeye yardımcı olur.

Nasıl yapılır ?

  1. Küçük bir kapta 1 çay kaşığı kahverengi şeker, 1/2 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı ve 1/4 çay kaşığı vanilyayı karıştırın.
  2. Tüm malzemeleri iyice karıştırmak için bir kaşık kullanın.
  3. Dudaklarınıza bolca uygulayın.
  4. Dudaklarınızı nemlendirmek ve tatlı tutmak için bu dudak ovma işlemini gerektiği kadar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here