Sağlık

Çekilmiş Bir Kasın İyileştirilmesi için Adımlar

Bir egzersiz sırasında kendinizi zorluyor musunuz? İyi. Kendinizi sınıra zorlamak, becerilerinizi geliştirmenize ve güç kazanmanıza yardımcı olur. Ama acıdığında kendini çok mu zorluyorsun? İyi değil. Bazı insanlar egzersiz yaptıktan sonra, çoğunlukla minimal germe, zayıf duruş, eğitim eksikliği ve diğer faktörler nedeniyle ağrı hissederler. Vücudunuzu dinlemeniz ve ağrıyı ağrıdan ayırmanız gerekir. Acı hissettiğinizde, yaralı bölgeyi iyileştirmek için belirli adımlar atmanız gerekir. Örneğin, kas gerilmesi olarak da adlandırılan çekilmiş bir kas, kas çok uzandığında ve kas içinde küçük gözyaşları oluştuğunda ortaya çıkar. Bu tür yaralanmalardan sonra daha iyi hissetmek için özel önlemler almanız gerekir. kendinizi daha iyi hissedip spor salonuna geri dönebilmeniz için çektiğiniz kasları iyileştirmek için basit adımlar:

 1. Çekilmiş kasın ne tür bir sınıf düzeyi veya ciddiyeti olduğunu belirleyin
  a. Derece I: Hafif rahatsızlık
  b. Derece II: Orta derecede rahatsızlık
  c. Derece III: Önemli rahatsızlık
 1. Dinlenme
  Dinlenmiş bir kas tedavi edilirken dinlenme önceliktir. Dinlenme süresi, yaralanmanın ciddiyetine bağlıdır, ancak tipik olarak 1-5 gün sürer.
 2. Buz, buz, buz
  Yaralı bölgeyi buzlanma, şişme, morarma ve genel ağrıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. 15 dakikayı aşmayın.
 3. Anti-İnflamatuar İlaçlar
  Anti-enflamatuar ilaçlar, şişmeyi azaltmaya ve ağrılı semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir.
 4. Esneme
  Yaralı kası yavaş yavaş gerin. Antrenmanlarınıza esneme dahil etmek gelecekteki kas gerilmesi yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur.
 5. Güçlendirme
  Atletik aktivitelere dönmeden önce kaslarınızı güçlendirdiğinizden emin olun. Gücü yeniden kazanarak kasları yeniden yaralama şansınızı azaltırsınız.
 6. Kas Yorgunluğunu Önleyin
  Kaslarınızın farkında olun. Yorulduklarında sınırınızı aşmayın. Yorgun kaslar yaralanmaya daha duyarlıdır.
 7. Düzgün
  Isınma Bir aktiviteye başlamadan önce kaslarınızı ısıtarak kaslarınızın gevşemesine ve yaralanmaları önlemesine izin verirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here