Güzellik

Güzel bir cilt elde etmenin yolları

Yaz aylarında sağlıklı cildi korumak oldukça basittir, ancak kış havası kaydığında biraz daha zorlaşır. Sıcaklık düştükçe cildinizi parlak ve nemli tutmak neredeyse imkansız hale gelir. Sert dış ortam sıcaklıkları cildin nemini emebilir. Isıtmalı bir odaya girdiğinizde, iç mekan ısısı daha da kuruyabilir. Kazanan yok gibi görünebilir, ancak emin olun, kontrol altına almak ve mevsimsel değişikliklerin cildinize zarar vermesini önlemek mümkündür. Tek yapmanız gereken cilt bakım rutininizi değiştirmek!

Bir Uzmandan Cilt Bakımı
Cilt bakımı rutininizi değiştirmek bir şeydir, ancak neyin değiştirileceğini bilmek gerçek sorudur!

Güzel bir cilt elde etmenin 10 yolu

  • Hidrasyon (su tüketimi)

Su cildinizi nemli ve genç tutar. Sulu kalmak genel sağlık, özellikle cildinizin sağlığı için çok önemlidir! Su, sindirime, dolaşıma ve emilmeye yardımcı olur ve uzmanlar, uygun hidrasyonun parlak, genç görünümlü bir cilde dönüştüğünü kanıtlar.

  • Makyajı Kaldır

Makyajla dolu bir yüzün uygulanması saatler sürebilir, ancak çıkarılması sadece birkaç dakika sürer. Bununla birlikte, her zaman, birçoğumuz bu temel cilt temizleme yaparken çok hata yaparız. Yatmadan önce makyajı çıkarmayı ihmal etmek, cildinizin doğal işlevini bozar, tıkanmış gözenekler ve akne çıkışlarından lekelere ve kızarıklığa kadar ciltle ilgili sorunların tüm sorunlara yol açar. Makyajında ​​uyuduğunda cildin donuklaşır.

  • Günlük Güneş Koruyucu giyin

Sabah cildinizi peeling yaptıktan sonra, yüzünüze, kollarınıza ve vücudunuzun gün boyunca herhangi bir noktada güneşe maruz kalabilecek diğer bölgelerine güneş kremi sürmelisiniz. SPF 30 veya daha yüksek olan titanyum dioksit veya çinko oksit içeren bir mineral güneş kremi kullanmak, cildinizi güneşin yaydığı zararlı UV ışınlarından koruyacaktır. Güneş koruyucu giymenin yanı sıra koruyucu kıyafet ve güneş gözlüğü de kullanmalısınız!

  • Nemlendirin

Kuru, pul pul cilt eğlenceli değildir. kendi ellerinize alabilir ve nemlendirerek esnek, dokunabilir bir cilt sağlayabilirsiniz. Ancak, doğru ürünlere ulaştığınızdan emin olun ! Gözeneklerinizi tıkayabilecek ve tetikleyebilecek yağ bazlı nemlendiricilerden kaçının. Geceleri peeling yaptıktan sonra, cildinize (güneş kremi yerine) bir nemlendirici tabakası uygulayın. Ancak çok fazla nemlendirici uygulamak sık sık gözeneklerin tıkanmasına neden olabileceğinden aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

  • Göz Kremi

Gözler çok hassastır ve kolayca kurur. Göz çevresindeki cilt süper ince ve hassastır, bu da kışın soğuk almanın su kaybına karşı çok hassas olmasını sağlar. Cildinizi güzel tutmak için her sabah ve gece iyi bir göz kremi kullandığınızdan emin olun.

  • Egzersiz

Elbette – fiziksel aktivite vücudunuzu sağlıklı tutar, enerji seviyelerini yükseltir ve bağışıklık sisteminizi kontrol altında tutar. Ancak, inanılmaz faydaları burada bitmiyor. Egzersiz, dolaşımı iyileştirir ve açık, parlak bir cildi teşvik edebilir. Nasıl? Kan akışını arttırır ve vücuttaki aktif hücrelere oksijen ve hayati besinleri taşıyarak cilt hücrelerini besler. Egzersiz ayrıca serbest radikalleri ve diğer atık ürünleri de temizler, böylece her türlü hava koşulunda yumuşak, sağlıklı bir cildin tadını çıkarabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here