Güzellik

3 Kolay Adımda Kırışıklıkları Önleme

Hiç göz çevrenizde kırışıklık oluşmaya başladı mı? Kimse kırışıklık istemiyor. Seni senden daha yaşlı gösterir ve cildine bakmadığın bir görünüm verir. Neyse ki, kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz. Her gün yaptığınız bazı şeyler kırışıklıklara neden olur. Kırışıklıkları önlemenin yolları için aşağıyı okuyun. Bu ipuçlarını takip edin ve süper etkililer.

Uyuyun

Midenizde veya yanınızda uyuduğunuzda, yüzünüz ezilir. Yastığınızla doğrudan yüz teması gecenin geç saatlerinde rahat hissedebilir, ancak zamanla kırışıklıklar bırakır. Onun yerine sırt üstü uyu!

Cildinizi Nemlendirin

Cildinizi nemlendirdiğinizde, kırışıklıklara yakalanma olasılığınız daha düşüktür. Nemlendirilmiş cilt her zaman daha sağlıklı görünür! İklim değişikliği ve güneşe maruz kalma, cildinizi önemli antioksidanlar tüketerek hasara ve kırışmaya eğilimli hale getirebilir. Birçok nemlendirici, cildinizin hasara karşı bağışıklığını artıran antioksidanlar içerir.

Yeterli su içmek sağlığınız ve cildiniz için önemlidir. Su cildinizi nemlendirir, bu da daha az kırışıklık anlamına gelir! Yaşlandıkça, cildiniz kırışıklıklara neden olabilecek değişiklikler geçirir. Kollajen üretimi yavaşlar ve nem kaybına neden olabilir. Su, hücrelerinizin düzgün çalışmasını sağlayarak ve en uygun cilt sağlığını sağlayarak cildinizdeki sıçrama ve esnekliğin korunmasına yardımcı olur.

UVA veya UVB gibi zararlı ışınlara güneş ışığından maruz kalmak kırışıklıkları hayatınıza davet edebilir. Bu özel maruziyet cildinizdeki görünür yaşlanma sorunlarının% 90’ını oluşturur. Neyse ki, orada en yaygın olarak mevcut kırışıklık karşıtı ürünü kaparak kontrol altına alabilirsiniz – güneş kremi. Bu güçlü ürün radyasyonu engeller ve zararlı ışınlara maruz kalmayı azaltır. Evi asla onsuz terk etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here