Zayıflama

Düzenli Koşucu Olmak İçin 6 Adım

Koşuya yeni başlayanlar için zor olabilir, ancak her gün arzuladığınız bir aktiviteye hızla evrilir. İnanılmaz bir egzersiz şekli, koşmak sağlığı artırır, kalorileri yakmanızı sağlar ve zindelik oluşturur. Aynı zamanda son derece çok yönlüdür.Kardiyoyu spor salonunda, pistte veya dışarıda doğanın keyfini çıkarabilirsiniz!Bu avantajlardan yararlanmanın anahtarı, ilk etapta koşmanın keyfini çıkarmaktır.

Yorucu bir vücudu canlandırıcı bir form haline getirmek ve sizi düzenli bir koşucuya dönüştürmek istiyor. Bu kusursuz ipuçları ve püf noktaları ile fiziksel tekniği geliştirecek, hız kazanacak ve kardiyoyu sevmeyi öğreneceksiniz. Düzenli bir koşucu olmak için bu 6 adımda başlayacak ve ona sadık kalmanıza yardımcı olacak!

Doğru ayakkabıyı seçin
Koşmayı egzersinizin düzenli bir parçası yapmak istiyorsanız, koşu yapan bir özel mağazadan ayakkabı almayı düşünün.Yanlış koşu ayakkabısı koşu stilinize zarar verebilir ve koşu yaralanmalarına yol açabilir. Koşarken ayaklarınız şişer, ayak sağlığınız için kötüdür.

Bir Planınız Var
Antrenmanınızı yorucu bir koşu ile başlatmayın. Hız ve dayanıklılık oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz süre olmadan kendinizi sınırlara itmek, sizi erken bırakmanızı sağlayacak tükenmeye yol açacaktır. Bunun yerine, germe, hafif bir ısınma ve kademeli bir yoğunluk birikimi içeren bir plan oluşturun.

Aç Karnına koşu

Sindirilebilir karbonhidratlar ve sürekli enerji ile bağlanan küçük, enerji yakıtlı atıştırmalıklar, koşudan hemen önce mükemmeldir, ancak egzersizinizden 2-3 saat önce karmaşık karbonhidrat ve önemli miktarda protein tüketmelisiniz.

Kuvvet Antrenmanı Yapın
Egzersiz programınıza biraz kuvvet antrenmanı eklemek daha iyi bir koşucu olmanıza yardımcı olabilir. Hızınızı arttırmak birkaç dakika uzaklaşmak için kaslarınızın ve eklemlerinizin güçlendirilmesi gerekir.Bu esnekliğinizi, dengenizi ve hareketliliğinizi geliştirirken ek kalori yakmanıza ve vücut yağını eritmenize yardımcı olabilir. Koşunuzun yol çalışmasını bazı kas geliştirme egzersizleriyle tamamlayarak genel performansınızı artırın.

Kendinize Meydan Okuyun
Eğlencenin bir kısmı potansiyelinizi belirlemeyi ve neler yapabileceğinizi görmeyi içerir. Aynı uzunlukta günlük olarak aynı uzunlukta koşmak sizi motive eder ve vücudunuz antrenmana adapte olur ve iyileşme belirtileri göstermeyi bırakır. Düzenli olarak koşarken, kas inşa edersiniz ve dayanıklılık yeteneklerini yavaş yavaş arttırırsınız.

Koşu yollarınızı değiştirin

Koşmak sizi teşvik etmeli ve maceralara götürmelidir. Farklı ortamlarda koşarak manzarayı değiştirin.Taze, açık havada havanın tadını çıkarmak için parklarda ve doğa parkurlarında koşun ya da bir pistte koşmanın getirdiği heyecan verici zıplamanın tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here