Güzellik

Makyaj yapmadığınızda yüzünüzü temizlemelisiniz

Yüzünüzü düzgün bir şekilde temizlemek günlük rutininizin bir parçasıdır. Cildinizin ona iyi bakması çok önemlidir. Bir cilt bakımı rutininin , makyaj yapmadığınız zamanlarda bile cildinizin durumu üzerinde çok etkisi vardır.

Birçok insan, bir gün boyunca makyaj yapmadığı zaman, “Makyaj yapmıyorum, bu yüzden hiçbir şeyi temizlemem gerekmiyor,” diye düşünüyor. Bu doğru değil, hiç de değil. Her zaman makyajsız olduğunuzda bile, yüzünüzü temiz tutmak ve çeşitli nedenlerden dolayı son derece önemlidir.

Geceleri temizleyin
Vücudunuzun gün boyunca maddeler içinde emdiği her şey gece vücuttan taşınır. Bu daha sonra cildinizde kalır. Tıpkı ter gibi: yatak odanızda ne kadar sıcak veya soğuk olursa olsun, hepimiz uykumuzda terliyoruz. Bu ter cildinizde yatar ve siz temizleyene kadar kaybolmaz. Bu nedenle, sadece su ile yeterince iyi temizlenmediği için temizliği sürdürmek çok önemlidir. Cildinizdeki sebum bir tür yağ olarak görülmelidir ve bunu sadece suyla dışarı çıkaramazsınız. Böylece cildinizi bir temizleyici, benzeri ile temizlediğinizde, o yağ tabakası kaybolur ve cildiniz gerçekten temiz olur.

Yaşlanma devam ediyor
Sadece geceleri değil, aynı zamanda cildinizle çok uğraşmak zorundadır. Sebum ve tuz gibi dış maddeler ,aynı zamanda ölü cilt hücreleri cildinizde kalır ve bu da cildinizi daha kalın ve daha sıkı hale getirebilir. Esneklik azalır. Yaşlanma sürecine karşı koymak için temizlik şarttır. Bir cilt bakımı rutini takip ettiğinizde, hepiniz daha sonra çizgiler, kırışıklıklar ve diğer yaşlanma türleri elde edeceksiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here