Sağlık

Bu ipuçlarıyla en güzel koltuk altlarınız olucaktır

Hepimiz bakımlı görünen, mümkün olduğunca yumuşak koltuk altı istiyoruz. Üstelik temizlediğinizde kendinizi rahat hissedersiniz ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz. Çok şey var aslında. Bunu önlemek istiyorsanız iyi bakım şarttır.

Koltuk altlarınız hakkında endişelenmeyin

Pul pul
Tıpkı vücudunuzun her yerinde olduğu gibi, ölü cilt hücreleri koltuk altlarınızın altında birikir. Bu nedenle, tıraş olurken en iyi sonucu aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, haftada bir kez bu alanda pul pul dökmek iyidir. Bunu dikkatlice yapın, çünkü koltuk altlarınızın cildi çok hassastır.

Jilet temizleyin
Koltuk altlarınızı tıraş etmeyi seçtiğinizde, kılların genellikle bir gün içinde geri döndüğünü öğrenirsiniz. Bu, tüysüz olmasını istiyorsanız hemen hemen her gün tıraş olmanız gerektiği anlamına gelir. Jiletinizin keskin kalması ve temiz olması önemlidir! Bu nedenle, sık sık yeni bir bıçak kullandığınızdan emin olun, böylece tahriş olasılığı azalır.

Kuru tıraş
Bizim gibi, bazen acele ederseniz ve ayrılmadan önce koltuk altlarınızın aslında bir tıraş ihtiyacı olduğunu öğrenirseniz, ürün veya su olmadan hızlı bir şekilde bir tıraş bıçağı alabilirsiniz. Bu kaşıntıdan sonraki saatler ve cildiniz tahriş olduğu için kırmızı olabilir . Çünkü koltuk altlarınız tamamen ıslak değildi, bu yüzden tıraş edilecek pürüzsüz bir yüzey yoktu. Bu yüzden asla bunun için tasarlanan su veya ürün olmadan tıraş yapmayı seçmeyin!

Tıraş kreminizi saç kremi ile değiştirin
Yumuşak koltukaltı alanında gerçek bir canlı koruyucu ; Saç Kremidir. Gerçekten güzel bir sonuç olmadan yıllarca köpüğü tıraş ettim. Bunu birkaç yıl önce saç kremi ile yapmayı seçtiğime göre, koltuk altlarım hiç bu kadar yumuşak olmamıştı. Saç kremi koltukaltı saçlarınızın ve çevresindeki cildin çok pürüzsüz olmasını sağlar ve tıraş makinenizi hızlı ve kolay bir şekilde geçirmenizi sağlar. Daha sonra koltuk altlarınız ipeksi yumuşak hisseder.

Tıraştan sonra vücut losyonu
Vücut losyonunuzu uygularken çoğumuzun unuttuğunuz bir yer gerçekten koltuk altlarınızdır. Çoğu zaman bunların özellikle de epilasyondan sonra biraz hidrasyona ihtiyaç duyduğunu düşünmüyoruz. Bu nedenle, duştan sonra, en sevdiğiniz vücut losyonu ile yağlayın. Koltuk altlarınız hiç bu kadar pürüzsüz hissetmemiştiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here