Güzellik

Deri altı sivilcelere karşı ne yapmalı

Yüzünde acı veren bir nokta ile uyanıyorsun.Ne görünüyor? Deri altı sivilce. Bu sadece acı vermekle kalmaz, aynı zamanda önümüzdeki günlerde ondan kurtulmayacağınızı da hemen biliyorsunuz çünkü deri altı sivilceler normal siyah noktalardan ve sivilcelere göre daha inatçıdır (ayrıca sinir bozucudur). Ne yapmamalıyız?

Normalde, deri altı sivilceler kendi kendine gider. Bu nedenle onları kendiniz sıkmayın! Muhtemelen yara izlerine neden olursunuz, çünkü onu açmak için çok fazla güç harcamalısınız. Ayrıca, bunu yapmak oldukça acı vericidir. Aşağıdaki ipuçlarıyla, deri altı sivilcelerinizin en kısa sürede yok olmasını sağlarsınız .

Soğuk küp
Aynı akşam bir randevunuz veya partiniz olduğu için şişmeyi mümkün olan en kısa sürede azaltın? Sonra sivilceye karşı bir buz küpünü iki dakika boyunca bastırın. Soğuk ve basınç gözeneklerin donmasına neden olarak cildinizdeki kiri temizler. Hemen ardından biraz kapatıcı uygulayın.

Ovalayın ve temizleyin
Pul pul dökülme cilt bakımı ve temizliğinin önemli bir parçasıdır. Bu, ölü cilt hücrelerini temizleyen ve tıkanmayı azaltan cildinizin dış tabakasını işler. Sabah ve akşam yüzünüzü temizlemek ve peeling yapmak kırılmaları önlemeye yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı cilt koşullarında kullanılan doğal bir üründür.Sivilcenizi günde üç kez yağ ile ovalayın. Bu, ölü cilt hücrelerini ve gözeneklerinizi kiri temizler.

İpucu 1:
Yüzünüzü temiz tutmak için.. Yüzünüzü temiz tutun! Bu demektir ki: yüzünüzü günde iki kez temizleyin ve ayrıca gün boyunca yüzünüze dokunmadığınızdan emin olun. Elleriniz harika bir bakteri kaynağıdır. Yüzünüzü temiz tutmak, deri altı sivilceleri önlemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir . Sivilcelere gözeneklerindeki kir(siyah nokta) neden olur.

İpucu 2:
Düzgün su içme Vücudunuzu yeterince nemlendirerek, cildinizin esnekliğini artırabilir ve tıkanmaları veya iltihaplanmayı önleyebilirsiniz.

İpucu 3:
Stresi azaltın Stres (deri altı) sivilcelere neden olabilir, ancak sivilcelerinizi daha da kötüleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here