Güzellik

Sivilcelerden kurtulmak için diş macunu kullanmamalısınız

İnsanlar yıllardır sivilcelerden kurtulmak için farklı yöntemler kullanıyorlar. Bu yöntemlerden biri diş macunu kullanmaktır. Bu hilenin nereden geldiğini bilmiyoruz, bildiğimiz şey en kısa zamanda durdurmanız gerektiğidir! Sivilce üzerinde diş macunu kullanmak cildiniz için çok kötü.

Neden diş macunu?
Muhtemelen birinin sivilce kaybolması için diş macununu sivilceye sürdüğünü söylediğini duymuşsunuzdur. Diş macunu, alkol gibi cilde kurutma yapan bileşenler içerir.Bu bileşenler sivilcenizi kurutur ve kaybolmasını sağlar, ancak bunun yüzünüzün geri kalanı için hoş olmayan sonuçları da vardır. Uyumadan hemen önce sivilceye küçük bir diş macunu uygulamak iyi bir fikir gibi gelebilir, ama gerçekten değil.

Neden kötü
Alkol içeriği, özellikle kuru veya hassas cildiniz varsa, cildiniz için sağlıklı değildir. Bu nedenle yüzünüzde diş macunu kullanmak çok rahatsız edici olabilir. Diş macunundaki bileşenlerin neden olduğu tahriş, cilt üzerindeki koruyucu tabakaya zarar verebilir. Bu, cildinizin daha fazla yağ üretmesini sağlar ve bu da her türlü cilt problemine yol açar. Gözenekleriniz bununla birlikte tıkanacak size siyah nokta ve sivilce olarak geri dönecektir. Nihayetinde, sivilcelerden kurtulmak için sürekli olarak bir döngüye girersiniz. Ek olarak, sivilceyi kurutmak da ondan kurtulmanın en iyi yolu değildir. Bunun nedeni, bunu yaparken yalnızca sivilce üst tabakasının kurumasıdır, sivilce içindeki bakteriler öldürülmez. Sivilceyi kurutmak, bu lekelerden kurtulmak için genellikle en iyi yöntem değildir.

Nasıl olmalı
Sivilcelerden kurtulmanın en iyi yolu
, bunun için tasarlanan ürünleri kullanmaktır. Sivilce için spot tedavileri veya temizleyicileri düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here