Zayıflama

Kilo Kaybı İçin Ne Kadar Yürüyüş Gerekir ?

Yürümek en erişilebilir egzersizsinizdir.Özel bir ekipmana ihtiyacınız yok, sadece rahat bir çift ayakkabı. Yine de çoğu zaman merak edilir ? Kilo kaybı için ne kadar yürüyüş yapmanız gerekiyor?

Kalori yakmak söz konusu olduğunda, özellikle hızlı bir şekilde yürüyorsanız, yürümek neredeyse koşu kadar iyidir.

Sadece Yürüyerek Kilo Verebilir misiniz?
Kilo kaybı bir kalori açığının oluşmasına dayanır. Bir kilo yağ yakmak için 3500 kalori açığına ihtiyacınız var.

Haftada bir kilo vermek çoğu insan için mantıklı bir hedeftir. Çok fazla gelmeyebilir, ancak amaç kalıcı kilo kaybetmektir.Aslında yağ yakmak, sadece su kaybetmek değil, koruyabileceğiniz bir yemek planına bağlı kalmaktır.

Kaybedecek çok fazla ağırlığınız varsa, kilo kaybı için yürümeye ilk başladığınızda haftada bir kilodan fazla kaybedersiniz.Daha ağır bedenler yürürken daha fazla kalori yakarlar.

Kilo Kaybınızı Hesaplayın
Bu hesap makinesi, yürüyüşte kaç kalori yaktığınızı hesaplamak için iyi bir yoldur. Çoğu insan yaklaşık 80 ila 100 kalori yakar ama bu gerçekten kilonuza ve yürüme hızınıza bağlıdır.

Günde 6 km yürüyün ve kadınlar için 2000 veya erkekler için 2500 önerilen kalori alımına bağlı kalmanız koşuluyla haftada bir kilo kaybedebilirsiniz.Genç ve erkekseniz, daha fazla kalori yakarsınız.Temelde genç bir kadınsanız işiniz gerçekten zor.

Haftada bir kilo kilo kaybı pek fazla gelmiyor ama bu 10 haftada 10 kilo buda kalıcı kilo kaybı demektir.

Kilo vermek için her gün ne kadar yürümem gerekiyor?
Fark yaratan düzenli egzersizdir. Bu yüzden her gün günde 3 km yürümeyi planlamalısınız, hiç egzersiz yapmayan biriyseniz, iyi bir başlangıçtır.

Günde 3 km Yürüyüş
Günde 3 km haftada yaklaşık 560 ila 700 kalori yakar, bu nedenle diyetinizi de geliştirirseniz bu büyük bir yardımcı olacaktır.

Elbette daha fazlası daha iyidir. Günde 5 km yürümeye kadar inşa edebiliyorsanız, bu, yakılmış 2,800 ila 3,500 kalori yakarsanız ve haftada bir kilo verme hedefinize yaklaşırsınız.Bu, kilo kaybınızın yavaş olduğundan emin olmanın iyi bir yoludur !

Günde 5 km Yürüyüş
Biraz düşünce ile günlük rutininize günde 5 km sığdırabilirsiniz. Hızlı bir yürüyüş hızında yaklaşık 85 dakikadır.Öğle yemeğinde yürüyüşe çıkın ya da yiyecek almaya giderken arabayı geride bırakın. 5 km yi tek seferde yapmak zorunda değilsiniz.

“Her gün yürüyüşe çıkıyorum ya da koşuyorum, ruh halimi arttırıyor ve döndüğümde daha verimli çalışmama yardımcı oluyor.” Bu bir alışkanlık oluşturma örneğidir. Her gün daha fazla hareket etmeye alıştığınızda, ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz ve onu sevmeyi öğreneceksiniz.

Kilo Kaybı İçin Yürüyüş Programı
Bazı insanlar doğrudan günde 5 km yürümeyi yapabilirken, ancak çoğu için ne kadar yürüdüğünüzü kademeli olarak arttırmak mantıklı olacaktır.

Kilo kaybı programı için yürüyüşünüzü sağlıklı beslenme ile birleştirin ve sağlığınız ve zindeliğinizde büyük bir değişiklik göreceksiniz.

Yürüyerek 10 kilo vermek ne kadar sürer?
Haftada yaklaşık bir kilo vermek kalıcı kilo kaybı için mantıklı bir amaçtır. Diyet yok, sadece önerilen günlük kalori alımına bağlı kalmak ve günde 3 km yürüyüş yapmak hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu, çoğu insan için makul bir hedeftir.

Kilo kaybı için ne kadar yürüyüş?
Yürüyüş, km başına yaklaşık 80 ila 100 kalori yakar. Tam miktar temponuza, kilonuza ve engelli koşunuza bağlıdır. Günde 5 km yürüyüş yapmak, haftada bir kilo kaybetmek için mantıklı bir hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Kilo vermek için önerilen kalori alımınıza bağlı kalmanız gerekir, kadınlar için günde yaklaşık 2000 kalori ve erkekler için 2500 kalori.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here