Zayıflama

Kilo kaybetmek için yürürken yapmamız gereken 8 ipucu

Yürüyerek kesinlikle yağ yakabilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

Son yıllar boyunca yürümek, spor yapmak ve sahil yürüyüşleri moda oldu.Gün için de belirlenen sayıda adımları tamamlamak, kendimize spor için zaman ayırmak fiziksel aktiviteyi geliştirmeye yardımcı oldu.Yetişkinlerde gün boyunca hareket etmeleri daha az oturmaları fiziksel aktivede bulunmak genelinde kendilerinin iyi hissettiğini bilinmektedir.Kilonuzu kontrol altına almaya çalışıyorsanız, yürümek yararlı olucaktır.Bulunduğunuz semtte sahil kenarı olmayabilir ancak genellikle sabahları açık alan spor alanları olmaktadır.Sabahları genellikle yürüyüş yapanları görebilirsiniz.Adım atrak en üst düzeyde fazla kilolardan kurtulmak için ipuçları kilo kaybının yürümek ile ilgili bağlantısı hakkında öğrenmek istedikleriniz.

Yürüme Avantajları


Araştırmalar, genel düzenli egzersizin sağlığınız için yararlı olduğunu göstermeye devam ediyor, ancak kendi başına yürümenin aşağıdakileri içeren çeşitli faydaları var:

Kalp sağlığının iyileştirilmesi: Kalp hastalığının iyileştirmede yürüyüşün etkili olduğunu biliyoruz, bu yüzden kalplerimizi zinde tutmak bir numaralı öncelik olmalı. Araştırmalar, yürümenin kardiyovasküler hastalık riskini azaltabileceğini ve ayrıca uzun ömürlülüğü artırabileceğini düşünülmektedir.
Zihinsel sağlığı teşvik etmek: Sağlık ve bütünsel sağlık söz konusu olduğunda, kendinize, zihninize ve bedeninize dikkat etmek çok önemlidir. Düzenli yürümek, bir kişinin bilişini geliştirebilir ve aynı zamanda depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Obezite ile mücadele : Obezite bizi kalp hastalığı, diyabet ve hatta bazı kanserler de dahil olmak üzere birçok kronik hastalık riski altına sokar. Araştırmalar obez bireylerde yürümeyle azaldığını ve kilo alımıyla bağlantılı olduğunu göstermektedir. Aktif kalmak, obezite ile mücadele etmek ve kilonuzu yönetmek için zorunludur.

Bunlarada bakabilirsiniz


Saç Bakım hataları Düzeltmemiz gerekenler

Kilo Kaybı İçin Ne Kadar Yürüyüş Gerekir ?

En İyi Egzersiz Taytı Nasıl seçilir ?

Kilo Kaybı İçin Yürüyüş İpuçları

Hava durumunu kontrol edin: İstediğiniz son şey, yürüyüşünüzün ortasında bir yağmura yakalanmaktır.Yürüyüşünüzün için en uygun zamanın ne zaman olacağını görmek için sabah hava raporuna bakmayı unutmayın.
Bol bol su için: Uzun bir yürüyüşe çıkıyorsanız, suyun olduğundan emin olmak istersiniz. Gün boyunca vücudunuzu nemlendirilmeye çalışın ve yürüyüşünüzden en az 30-60 dakika önce iki bardak su içmeye çalışın.Yürüyüşünüzden döndüğünüzde, vücudu rehidrate etmek için bir bardak su aldığınızdan emin olun. Şekerli soda veya elektrolit içeceklerden kaçının; ılımlı bir yoğunlukta yürüyorsanız, su vücudu rehidrate etmek için iyi olacaktır.
İyi bir ayakkabı tercih edin:İyi bir spor ayakkabısı tercih edin.Bu, yürüyüş sırasında duruşunuza yardımcı olur ve ayrıca yaralanma riskini azaltabilir. Ayrıca, doğru spor ayakkabılarınız varsa, adımınızı geliştirmenize ve daha uzun bir mesafeyi daha rahat hale getirmenize yardımcı olabilir.
Forma odaklanın: Yürümek çok fazla beceri gerektirmez ve çok doğaldır, ancak bazı duruş ve form ipuçları yürüyüşünüzü geliştirmeye yardımcı olabilir. ÇeneniZİ ve omuzları dik tutmaya odaklan.En önemlisi, kalçalarınız her adımla birlikte olmalı ve poponuzu içe doğru sıkıştırmayı düşünmeye çalışmalısınız.
Hızınızı artırın : Aralıklarla yürümek, daha fazla kalori yakmanıza ve yürüyüşünüzü ilginç tutmanıza yardımcı olmak için harika bir yoldur.Yürümeye gelince, üç farklı hız türü vardır: yürüyüş, tempolu yürüyüş, ve hızlı yürüyüşü.

Kilo kaybı için yürüme gücü genel sağlığınızda büyük bir fark yaratabilir.


Bir hedef belirleyin: 30 dakika veya 1 saat içinde ne kadar yürüyebilirsiniz? Yürüme hızınızı optimize etmek için, 30 dakikada 1,5 km ve saatte 3 km hedefleyin.Tam bir saat ya da 30 dakika boyunca yürümeyi yapamazsanızsanız, elinizden geleni yapın, hiçbir şey yoktan iyidir ve günlük adımlarınıza muazzam bir şekilde katkıda bulunabilir.
Bir eğimde yürüyün: İç mekandaysanız, bir koşu bandı eğimi değiştirmenize izin verir ve bu da yürüyüşünüzün kalori yakmasını artırabilir. Dışarıdaysanız, engebeli bir alan seçmeyi deneyin yürüyüşünüzü optimize etmek için. Araştırmalar, artan eğimin, egzersizlerin yoğunluğunu artırabileceğini ve aynı zamanda bacak ve eklemler üzerindeki etkisini azaltabileceğini düşündürmektedir.
Bir arkadaşınızla yürüyün: Anas orumluluk arkadaşınız yolda kalmanıza ve günlük yürüyüşü engellememelidir.

Yürüyüşüzü Hesaplayın

Yürüyüşünüzde kaç kalori yaktığınızı mı merak ediyorsunuz? Telefonunuzu yanınızda taşımak ve aşağıdaki uygulamalardan birine bağlanmak size bir fikir verebilir, ancak bir tahmin sağlamak için web üzerinde belirli yürüyüş kalori hesaplayıcıları da mevcuttur. Kalori yakmanız, ağırlığınız, yürüdüğünüz mesafe, eğim ve arazi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here