Yoga

Kendinizi Güçlendirin Sizin İçin en uygun Yoga Sınıfı nedir ?

Yoga, 5.000 yıldan fazla bir süredir fiziksel, zihinsel ve genel sağlığı iyileştirdiği bilinen bir uygulamadır ve yaklaşık 50 milyon insan bunun bir türünü uygulamaktadır. Mevcut bir eğilim olabilir, ancak Batılı yoga derslerinin çoğu asana denilen fiziksel pozları öğrenmeye odaklanmak için tasarlanmıştır. Ayrıca bir takım solunum teknikleri ve meditasyon tekniği de içerir. Yoga konusunda yeniyseniz veya yoga pratiğinizi genişletmek istiyorsanız, hangi sınıfın sizin için uygun olduğunu bilmek, gelişmiş esneklik, güç ve dengenin sağlık yararlarını elde etmenize yardımcı olabilir.

Ananda Yoga: Enerjiyi beyne taşımak ve vücudu meditasyona hazırlamak için tasarlanmış nazik duruşlara odaklanır. Sınıflar uygun vücut hizalaması ve kontrollü nefes almayı öğretir.

Anusara Yoga: 90’lı yılların sonlarında kurulan daha yeni bir yoga biçimi olan uyum ilkelerini eğlenceli bir ruhla birleştirir. Daha zorlayıcı olan duruşlar, kendinizdeki ve başkalarındaki ilahi olanla bağlantı kurmak için açık bir kalbin mesajını öğretir.

Bikram Yoga: Bu yöntem, kas gücü, kas dayanıklılığı, kardiyovasküler esneklik ve kilo kaybı dahil olmak üzere tüm fitness bileşenlerini birleştiren bir egzersizdir. Bishnu Ghosh’ın öğrencisi olan altın madalya Olimpiyat vücut geliştiricisi Bikram Choudhry tarafından 1963’te kuruldu. Daha fazla esneklik, detoksifikasyon ve yaralanmayı azaltmak için 95-105 derece sıcaklıklarda uygulanır. Isıtmalı bir ortam kullanan tek yogadır.

Yogayı günlük alışkanlık yapmanın 5 yolu makalemizi okumayı unutmayın

Hatha Yoga: Son yıllarda avruptada popülerlik kazanan öğrenmesi kolay bir temel yoga biçimidir. Tüm Yoga stillerinin temeli, aydınlanma ve kendini gerçekleştirme için kullanılan eksiksiz bir sistem için Asanas, düzenlenmiş nefes alma, meditasyon ve kundalini içerir. Pozları uygulamak için ideal bir yoldur.

Iyengar Yoga: Yoga ustası BKS Iyengar tarafından geliştirilen bu yoga, hassas bir vücut hizalaması gerektiren pozlarla güç, esneklik, dayanıklılık ve dengeyi teşvik eder. Koordine solunum ile pozlar diğer stillerden daha uzun süre tutulur ve geleneksel duruşlar kullanılır.

Power Yoga: Kaslı bir yoga antrenmanı olan bu yoga disiplini, germe, kuvvet antrenmanı ve meditatif nefes almayı birleştirir. Birçok poz, jimnastik rutinlerine benzer ve ayak dokunuşlarını, yan kıvrımları ve kas gücünü artıran ve terlemenizi sağlar.Güç inşasını öğretir ve yoğun bir aerobik antrenmanı sağlar.

Onarıcı Yoga: Kasları gevşetmek için tasarlanmış bir yoga sınıfıdır.Basit bir yogayı içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here