Yoga

Yoga Ruhsal ve Fiziksel Sağlığınızı Nasıl Etkiler

Sağlık için, gün ve yaş büyüyen bir histir, yoga popüler bir egzersiz olarak yükseldi. Vücudunuzu farklı pozlara dönüştürmekten başka, yoga sizin için muhtemelen düşünmediğiniz şekillerde çok daha fazlasını yapar.

Yoga zihinsel ve fiziksel sağlığınızı nasıl etkiler?

Aklını geliştirir
Yoga tamamen zihninizi bedeninize bağlamak ve aralarındaki bağlantıyı anlamakla ilgilidir. Esasen, yorgun ve stresli bir zihin stresli kaslara neden olur ve bu da vücudunuzda olumsuzluk yaratır. Bu olumsuz zihniyetle mücadele etmek için, zihninizi nasıl temizleyeceğinizi ve olumsuz düşünceleri nasıl bir kenara bırakacağınızı anlamalısınız. Yoga ve meditasyon, günümüzde yaşamayı ve geleceğin endişelerini ve geçmişin düşüncelerini atmayı büyük ölçüde teşvik eder. Yogiler geldiği gibi her engelle yüzleşmemiz gerektiğini belirtir.Günlük yoga ve meditasyon uygulamasının endişe, stres ve depresyon duygularını azalttığı söylenir.

Vucüdun iyileşecek
Vücudunuzun yoga uygulamaktan yaşayabileceği uzun bir fayda listesi vardır. İşte bunlardan bazıları: esnekliği artırır, gücü artırır, duruşu geliştirir, omurganızı korur, eklemler ve kemik sağlığı üzerinde çalışır, kan akışını arttırır ve çok daha fazlası. Yoga egzersizleri onarıcı olmaktan daha önleyici niteliktedir. Vücudunuzun hastalık veya yaralanma karşısında, onunla yüzleşmek veya ondan kurtulmak için daha güçlü olduğunuz farklı şekillerde büyümesine ve güçlendirilmesine yardımcı olurlar. Ancak, diğer pek çok şey gibi, bu güç ve dayanıklılık pratik ve zamanla birlikte gelir. Daha güçlü olmak için sürekli pratik yapmalı ve erişiminizi genişletmek için yeni yoga formları denemelisiniz.

Yoga’yı ve fiziksel ve zihinsel sağlığınız üzerindeki etkilerini tam olarak anladığınıza göre, yoga dünyasına dalmaya daha hazır olacaksınız.

Aşağıdaki yorum bölümünde yoganın en sevdiğiniz kısmını bize bildirin!

İnstagram ve Pinterest’te takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here