Yoga

Bu 6 Yoga Pozları İyi Bir Gece Uykusu için Mükemmel

Yoga hayatınızın birçok alanında size yardımcı olabilir. Esnekliğinizi artıran, kaslarınızı güçlendiren ve hatta bağışıklık sistemini artıran harika bir egzersiz şeklidir. Belki de yoganın en sevdiğimiz faydalarından biri, daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olabilmesidir! Daha iyi bir uyku için bu yoga pozları, sakinleşmenize ve mümkün olan en iyi uyku için rahatlamanıza yardımcı olacaktır!

Bu yoga planı yatmadan önce gece yapılmalıdır. Bazı yoga rutinleri gibi zor değil. Bunun yerine, gün boyunca vücudunuzda birikmiş olabileceğiniz stres gerilimini çözmenize yardımcı olacak şekilde rahatlatıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kasları gevşetmek ve zihninizi rahatlatmak içindir, böylece yatağa giderken sakin ve rahat hissedersiniz.

Bu pozlardan en iyi şekilde yararlanmak için, arka planda gürültüden arınmış kapatmanız ve sizi rahatsız edebilecek her şeyi kaldırmanız önemlidir. Bu rutinin serin ve karanlık bir odada yapılması tercih edilir. Her bir esneme sırasında yavaş, derin nefes almaya odaklanın. Burnundan nefes al. Her nefes için, derinleştirmek için esneklik için biraz daha eğilmeye çalışın.

İyi Bir Gece Uykusunun Faydaları
İnanılmaz derecede yoğun yaşamları olanlarımız için bir meydan okuma gibi görünse de,araştırmalar yetişkinlerin gecelik yedi ila dokuz saat uyumalarını önerir. Erken yatmak ilk başta zor olabilir. Ancak, eğer başarabilirseniz, faydaları çok olacak! Düzenli olarak yeterli miktarda uyku almak stresi azaltabilir, ruh halinizi iyileştirebilir, bağışıklık sisteminizi artırabilir, kilo vermenize, kan basıncınızı düşürmenize ve hatta belleğinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu yoga pozlarını gerçekleştirerek ve biraz daha erken yatmaya çalışarak, hayatınızın hemen hemen her yönünü geliştirebilirsiniz! Kesinlikle denemeye değer, değil mi?

ihtiyacınız olan şey: Bir yoga matı veya başka bir yumuşak yüzey

Yapılması gerekenler: Her yoga pozunu yaklaşık bir dakika veya sizin için rahat hissettirdiği sürece tutun. Aşağıda, her pozu nasıl doğru bir şekilde gerçekleştireceğinizi gösteren videolar ekledik. Uygun formu kullanmak yaralanmaları önlemeye yardımcı olur ve egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, daha iyi uyku için bu yoga pozları tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir! Onları bir deneyin ve yorum bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here