Sağlık

Egzersiz Yapmaya Başlamak İçin 5 Neden

Sağlıklı Olun!
Her kardiyovasküler egzersiz yaptığınızda, beyniniz ciğerlerinize daha derin nefes almasını ve vücudunuza kaslarınızın ihtiyaç duyduğu oksijeni vermesini söyler. Sadece oksijen alımınızı hemen iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda optimal sağlık için organlarınızı, hücrelerinizi ve cildinizin hayati besinlerini beslersiniz.

Fit olmak!

Antrenman yaparken kendinizi daha önce olduğundan daha fazla zorlayın. Doğru, kas inşa etmek ve fiziksel yeteneğinizi geliştirmek için egzersiz rutininizi değiştirmeniz gerekir, ancak herhangi bir egzersize devam ederek vücudunuzun yağ yakma yeteneğini de geliştirirsiniz ve bu da oksijenin verimli kullanımını sağlar.

Egzersiz yapmak zihinsel sağlık gelişime etkisi

Fiziksel egzersizin vücuda sağladığı birçok fayda arasında, fiziksel aktivitenin zihinsel sağlık faydaları arasında kaygı azalması, ruh halinin iyileştirilmesi ve özgüvenini arttırmanın kesin yolu vardır. Yakın tarihli bir çalışma, egzersiz yapan katılımcıların ruh halini artıran faydalarının, egzersizden hemen sonra ve 12 saate kadar hareketsiz gruptan daha iyi olduğunu gösterdi. Araştırmacılar, günde sadece birkaç dakika egzersiz yapanların bile fayda sağlayabileceğini belirtti.

Cildiniz daha genç gözükür

Egzersiz sonrası bir genç görünmeyi duydunuz mu? Bir antrenman sadece figürünüzü ve fiziksel yeteneğinizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda anında bir cildinize parlaklık verir.Aerobik egzersiz yaparak, cildinize antrenman sonrası parlaklık veren yüksek oksijenli kan pompalanır. Acil faydaları fark etmek için cildinizi günde bir kez hızlı bir yürüyüşle besleyin.

Daha İyi Görünün!
Son çalışmalar, beynin güzelliğinin tanındığını ve beynimizin güzelliği gördüğümüzde fiziksel farkındalık ruhsal zindelik verir. Yani aynaya baktığınızda, kendinize güven artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here