Sağlık

Yoga’yı Günlük Alışkanlık Yapmanın 5 Yolu

Şimdi hepimiz biliyoruz ki faydalardan yararlanacaksanız düzenli olarak yapmanız gerekir. Yoga’yı günlük bir alışkanlık haline getirirseniz, büyük bir fark yaratabilir.

Haftalık bir yoganın tüm inanılmaz sağlık yararlarından yararlanmak istiyorsanız, günlük yoga alışkanlığı gerçekten yardımcı olur. Günde sadece 10 dakika olsa bile işe yarar.

Yoga’yı günlük bir alışkanlık haline getirmek için çalışan bazı ipuçları için okumaya devam edin…

Yataktan Düşerken Yakında Pratik Yapın
Hepimiz sabahları kendinde değildir. Bazılarımız doğrudan uyanmak için kahve içer veya alarm çalar çalmaz telefonla vakit geçirir oluruz. Bazılarımız sabah uyanmak bile istemiyor biliyoruz.

Sorun değil ama “kesinlikle benim için değil” kategorisine girmeden önce bir şey denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Sabah yoga yapmak ilk gün sizi günün geri kalanına hazırlayabilir. Ofise doğru yürüdüğünüzde kendinize has bir ışıltıya sahip olacaksınız.

Bir sabah pratiğinin avantajı, gününüzün geri kalanı ne kadar meşgul olursa olsun, kendiniz için biraz zaman ayırdınız gerçeği var.

Matınızı yatağınız başına Bırakın
Sabah pratik yaparken bu gerçekten işe yarar.Matınızı yatağınızın yanına bırakmak yararlı bir hatırlatmadır.

Bu şekilde yataktan kalkmak ve birkaç poz denemek kolaydır.

“Matınızı yatağın başına bırakın” hilesi, işten eve döndüğünüzde pratik yapmak istiyorsanız da işe yarar.Matınız zeminin ortasında görülmesi sizi yatağa yatmak yerine bazı pozlar üzerinde çalışmaya zorlayabilir!

Yoga Dostu Pijamalarda Uyku
Tabii ki herkes pijamalarla uyumuyor, ama eğer yaparsanız bu sabah yogaya başlamak için güzel adım.

Pijama olarak ikiye katlanan biraz bol pantalon ve gevşek oturan t-shirt olur.

Bir Bardak Suyu Bırakın
Sabah ilk iş susuz uyanıyorsun. Bu kahve veya çay özleminizi tetikler.Sabah başka bişeyle ilgilendiğin an yoga artık bitmiş oluyor.

Bunun yerine, odanızda bir bardak su bulundurun.

İnterneti deneyin
Bazılarımız kendi başımıza pratik yapmayı zor buluyor. Benim gibi iseniz, pozları hatırlamak veya eğlenceli bir rutin bir araya getirmek zor olabilir.

Çevrimiçi bir dersi takip etmek gerçekten yardımcı olur. YouTube’da ücretsiz dersler bulabilir veya çevrimiçi bir abonelik hizmetine katılabilirsiniz. Yatak odanızda kendi yoga stüdyosuna sahip olmak gibi birşey oluyor!

Bazen bir yoga dersine girmekte zorlanıyorum, ancak çevrimiçi yoga dersleri istediğim zaman ve istediğim yerde pratik yapabileceğim anlamına geliyor.

Hepimiz yoga fikrini seviyoruz ama haftada bir ders gerçekten kesmiyor.

Yogası nasıl günlük bir alışkanlık haline getirebilirim?
Yataktan kalktığınızda pratik yapmayı deneyin, pratik yapmayı hatırlatmak için matınızı baş ucunda bırakın, pratik yapmak için günde 15 dakika ayırın, hedefleri belirlemek kendinizi motive edebilir..

Günlük yoga pratiğine nasıl başlayabilirim?
Tek ihtiyacınız olan bir yoga matı ve kolayca hareket etmenizi sağlayan bazı kısıtlayıcı olmayan giysiler. Yeni başlayanlara yönelik birçok yoga videosu var YouTube iyi bir kaynak. Günde 15 dakika çalışmayı hedefleyin.

Yoga kendi kendine öğrenebilir miyim?
Doğru hizalamayı kontrol etmek için bir yoga öğretmeni ile çalışmak en iyisi olabilir, ancak bu mümkün değilse çevrimiçi yoga kursları başlamak için harika bir yoldur. Yeni başlayanlar için, öğretmenlerin pozları ayrıntılı olarak göstermek için büyük çaba sarf ettikleri sınıfları seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here