Beslenme

Hızlı kilo vermek için ne Yapılmalıyım ?

Hızlı kilo vermek için ne Yapılmalıyım ? Kilo vermem neden yavaşladı ?

Kilo kaybınızın neden yavaş olduğunu anlayamıyorsunuz.En son diyet planınızı kaydetin. Heyecanınız aşikardır ve bu sefer bu fazla kiloları değiştirmek için ne gerekiyorsa yapacaksınız biliyoruz.

Her şey ilk iki hafta boyunca mükemmel bir şekilde gider ve daha sonra kilo kaybınız tamamen durur.Kilo kaybı için bazı ipuçları veriyoruz.

Bu makale, sağlıklı bir ağırlığa ulaşmak isteyen insanlar için, imkansız düşük vücut yağ seviyelerine ulaşmaya çalışan insanlar için değil.

Yaşamım boyunca yeme bozukluğu olan çok fazla insan tanıyorum.

Yeme bozuklukları ile ilgili bir sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, lütfen yardım isteyin.Bir doktor randevusu alın veya bir yardım hattını arayın.

Kilo vermeniz gerekiyorsa, lütfen okumaya devam edin.

Neden Diyetiniz Olabilir
Ne… Bunun çok sinir bozucu olduğunu biliyorum…

Pek çok diyet, hızlı sonuç almak için gerçekten düşük kalorili alımlara güveniyor. Sorun, diyetlerin vücudunuzun metabolizmasını yavaşlatmasıdır.

Birçoğumuz bir yıl içinde diyete geri dönmek istemiyoruz. Bunun yerine, yavaş yavaş kilo vermek, haftada 1 kg çok daha sürdürülebilir.

Ölçek üzerindeki sayı yavaş yavaş düştüğü sürece, ne kadar sürdüğü konusunda endişelenmeyin. Bazı insanlar için haftada sadece yeteri kiloyu kaybetmemek büyük bir sorun olacak.

Terleme:Daha fazla yaşamaya, aktif olmaya başlayın ve kilo vermek daha kolay olacaktır.

Temel Sağlık Sorunları Olabilir
Kilo kaybınızın yavaş olmasının en olası nedenlerini araştırmadan önce, herhangi bir sağlık sorununu ekarte etmek isteyebilirsiniz.

Kilo kaybını etkilediği ve metabolizmanızı yavaşlattığı bilinen temel sağlık sorunları, (böbrek üstü bezi )Cushing sendromu veya hipotirodizmdir.

(Oğlum yürümeye başlayan bir çocukken boynumda guatr geliştirmeyi başardım. Guatre sonunda temizlendi ama şimdi sınırda hipotirodizmle yaşıyorum).

Tiroid sorunları yaygındır ve yaşamları boyunca sekiz kadından birini etkiler.Birçok kadın bir sorun yaşadıklarının farkında değil, bu yüzden herhangi bir endişeniz varsa tıbbi yardım almanızı öneririm.

Kilonuzun Dalgalanması Normal
Eminim ki çoğunuz gün boyunca kilonuzun dalgalandığını bileceksiniz.


Tuzlu yiyecekler ve karbonhidratlar vücudunuzun su tutmasını sağlayacaktır.Bu, öğle yemeğinde veya bir gün önce yemek zorunda kaldığınız yiyeceklerin, kilonuza kilo ekleyebileceği anlamına gelir.

Düşük karbonhidratlı diyete başladığında birçok insanın çok fazla kilo vermesinin ana nedeni budur. İlk hafta kaybedilen kiloların çoğu su olacaktır.

Eğer kadınsanız, kilonuzun daha da dalgalanmasını bekleyebilirsiniz. Adet döneminizin sizi nasıl şişirdiğini size söylememe gerek yok!

Dalgalanma Halinde Kilonuzu Nasıl Takip Edebilirsiniz?
Kilo kaybını takip etmenin en iyi yolunun her sabah kendimi ilk tartmak olduğunu düşünüyorum!

Ölçeğin bana her gün söylediklerine fazlaca asılmak yerine, kazançları takip ediyorum. Hafta için en düşük rakamımı kaydediyorum.

“En düşük rakamım” genel olarak düşmeye devam ettiği sürece mutluyum.

Belimi, kalçamı, basenlerimi ve popomu etrafında bulabileceğim en geniş kısmı ölçüyorum. Ayrıca kilo aldığınız bir yerdeyse kollarınızı da ölçebilirsiniz.

Neden ölçüm almanız gerekiyor?

Kas, vücut yağından daha ağırdır. Diyetinizi artan egzersiz ile birleştiriyorsanız ve olmanız gerekiyorsa, kas ağırlığı kazanıyor olabilirsiniz.

Bu, diyetinizin başarısız olduğu anlamına gelmez. Daha güçlü ve daha zinde olduğunuzu gösterir. Mezura ile, hala vücut yağını değiştirdiğinizi onaylamanın en iyi yoludur.

Kilo Kaybınız Yavaştır çünkü Düşündüğünüzden Daha Fazla Yiyorsunuz
Kalori sayımı temelli diyetlere bağlı kalmak zor olabilir.

Ayrıca yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek ve sağlıklı beslenmeye geçmenize yardımcı olmak için çok az şey yaparlar.

Birçok yönden bu miktar kadar değil, yediğiniz şey önemlidir.Birçok insan için diyetlerden kurtulmak ve sağlıklı beslenmeyi seçmek kilo vermenin çok daha iyi bir yoludur.

Çok Fazla Karbonhidrat Yiyorsunuz
Bunu koymak konusunda endişeliyim. Karbonhidratları kısıtlamanın moda olduğunu biliyorum ama sorun tıp mesleğinin tamamen konuya bölünmesi.

Gerçekten kilo kaybı hakkında biriken tek teori her gün yanık daha az kalori yemek gerekiyor.

Kilo vermek istiyorsanız < kaloriler saymak !

Sonra başarısız olduğunuzda ve çoğu insanın karşılaştığıyla yüzleştiğinizde, ilk karede dönersiniz.

Karbonhidratları kesmek çok daha kolay.

Yediğim karbonhidrat miktarını gerçekten düşürmem gerekmiyor. Günlük egzersiz yaparak orta derecede karbonhidrat alabilirsin.

Bu benim tipik diyetim:

  • Kahvaltı (08:00 ): Tam yağlı süt ve tam yağlı yoğurtlu yulaf
  • Öğle yemeği (15:00):büyük bir kase salata
  • Ana yemek (yaklaşık 7-8 gibi): ne kadar aç olduğuma bağlıdır. Bazen sadece doğranmış domateslerle dolu bir omletim var. Bazen daha önemlidir. Örneğin, biber alabilirim. Gerçekten acıksam, biraz pirinç veya küçük tatlı patates alırım.
  • Bir avuç fındık veya meyve atıştırmalıyım: Havalar ısınmasıyla karpuz benim favorim. Yüksek şekerli bir meyve ama esas olarak su ve gerçekten beni doyurucudur.

Deneyin ve sizin için neyin işe yaradığını bulun. Bazı insanlar kilo kaybı durursa meyve üzerinde kolay gitmek gerekir ve bazıları hedef ağırlıklarına ulaşmak için tamamen kesmek gerekebilir.

Gün ortasında koşabilmek veya yürüyebilmek için yulafa ihtiyacım var. Bu bir denge bulmakla ilgili. Fikir, sadece kilo vermek değil, formda ve sağlıklı olmak olmalıdır.

Kilo verme hilesi, kendinizi zorlamaya devam etmektir.

Hızlı tempolu yürüyüşün kolay mı hissetmeye başlıyor? Yavaş koşmayı deneyin!

Yavaş koşmak kolay mı geliyor? Daha hızlı koşmayı deneyin.

Kas Yapmıyorsun
Kasların yağ hücrelerinden daha fazla enerji yaktığı bir gerçektir.Kas inşa etmek metabolizmanızı hızlandıracaktır.Erkeklerin kadınlardan daha hızlı metabolizmaya sahip olma nedenlerinden biri budur.

Herhangi bir kuvvet geliştirme egzersizi kilo vermenize yardımcı olacaktır. Spor salonuna gidin veya bir yoga dersine katılın.

Hacimli kaslardan bahsetmiyoruz.Vücudunuzu sıkılaştırmak metabolizmanızı hızlandıracak ve vücudunuzu korumaktan bahsediyoruz.

Düşük düzeyde stres için, dikkat yararlı olabilir ve meditasyon zihni sakinleştirmenin iyi bir yoludur.Günlük egzersiz gerçekten yardımcı olur. Sorunlarınızı çözmeyecek, ancak zihninize kısa bir soluk verecektir.

Yeterince Su İçmiyorsun
Kilo vermeye çalışıyorsanız sulu kalmak çok önemlidir.

Alkolden Kaçının
Kilo vermeye çalıştığınızda, düşmanınız alkolünüzdür.

Kilo vermeye çalışırken alkolü kesmek veya sınırlamak iyi bir fikirdir. Ayrıca sağlığınıza büyük bir destek verecektir!

Gün İçinde Daha Aktif Olun
Egzersiz yapmaya başlamak ve genel günlük hareketinizi hemen kesmek kolaydır, çünkü kendinizi yorgun hissedersiniz!

Uyku Eksikliği Kilo Kaybınızın Yavaş Olmasının Nedeni Olabilir
Çalışmalar, aldığınız uyku miktarının kilo kaybınızla ilişkili olabileceğini göstermiştir .

Kilo vermem neden yavaş?

Hafifleştikçe vücudunuzun mevcut ağırlığını korumak için daha az kaloriye ihtiyacı vardır. Bu, diyetinize devam ederken kilo vermeyi zorlaştırır. Diyet yapan çoğu insan ilk birkaç hafta içinde daha hızlı bir şekilde kilo kaybeder. Bunun birçoğu su olacaktır.

Yavaş kilo kaybı hızlı kilo kaybından daha mı iyidir?

Yavaş yavaş kilo vermek her zaman daha iyidir. Aksi takdirde kaybettiğiniz ağırlığın çoğu su ağırlığı ve kas ağırlığı olacaktır.

Ne kadar hızlı kilo verebilirsiniz?

Çok hızlı bir şekilde kilo verebileceğinizi iddia eden birçok diyet var. Bu diyetler, bu ağırlığın çoğunun en kısa sürede geri kazanılacağını söyleyemez.Güvenli bir kilo kaybı seviyesi haftada bir ila iki kilodur.Çoğu insan 1-2 ayda 10 kilo güvenli sayılır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here