Zayıflama

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 6 Sağlıklı Sebze

Taze sağlıklı sebzeler sadece inanılmaz derecede besleyici değildir, aynı zamanda kilo vermenize bile yardımcı olabilir.Şu anda yemek için kilo verme seçenekleri için 6 sağlıklı besin için okumaya devam edin…

Taze fasulye
Yerel olarak yetiştirilen yeşil fasulye besin olarak çok kalitelidir. A, C ve K vitaminleri, folik asit ve lif bakımından zengindir. Bu, kolesterolü düşürmeye yardımcı olmaktan kanserin önlenmesine yardımcı olmaktan bir ton fayda sağlar.

Yeşil fasulye, Glisemik İndeks (GI) üzerinde gerçekten düşük sıradadır, yani kan şekerinizin yükselmesine neden olmadan yiyebilirsiniz. Yüksek lif içeriği sizi hep tok hissettirir.

Bazı insanlar şeker arzusunu durdurmak için yeşil fasulye bile yerler.Neden işe yaradığı belli değildir.

Kırmızı Pancar
Çok gözden kaçan bir süper yiyecek olan pancar, olağanüstü sağlıklı sebzelerin herhangi bir listesinde hak ettiği bir yere sahip bazı etkileyici sağlık yararlarına sahiptir. Mükemmel bir lif, C vitamini, nitrat, magnezyum ve folat kaynağıdır.

Yeşil fasulye gibi, pancarın lif içeriği daha uzun süre dolu kalmanıza yardımcı olur.

Pancar, sağlıklı bir sebze ve sporcular için bir besin kaynağı olarak mükemmeldir. Yüksek magnezyum seviyeleri, optimum sinir ve kas işlevi için önemlidir. Pancarın yüksek nitrat içeriği, egzersiz dayanıklılığının artmasıyla bağlantılıdır, bu da pancar suyunu ultra koşucular için ideal içecek haline getirir.

Domates
Likopen, antioksidan niteliklere sahip bir bitki besin maddesidir ve domates bu sağlıklı içerikle doludur. Domates, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir, bu besleyici sağlıklı sebzeyi ciddi hastalıkları önlemek ve kilo kaybına yardımcı olmak için iyi hale getirir.

Domates, düşük bir GI gıdasıdır, C vitamini ve potasyum bakımından yüksektir. Biraz zeytinyağı ile yiyin likopen yağda çözünen bir besindir, bir yağ kaynağı ile daha iyi emilir.

Patlıcan
Patlıcanlar lif ve polifenoller açısından zengindir. Lif, sindirim hızını ve şekerin vücuda emilimini yavaşlatarak kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Polifenoller, her ikisi de kan şekeri seviyelerini düşürmek için belirteç olarak, azaltılmış şeker emilimi ve artan insülin direncine bağlanmıştır.

Yoğun besin, patlıcanlar mükemmel bir manganez kaynağıdır ve antioksidanlar açısından zengindir. Yüksek lif ve düşük kalorili patlıcanlar, sağlıklı beslenme diyetinize müthiş bir katkı sağlar.

Salatalıklar
Teknik olarak bir meyve, ancak sebze diyoruz salatalık kalorisi düşük, su ve lifle doludur. Onları sağlıklı bir yeme planına eklemek kilo kaybına yardımcı olabilir.

Salatalık %96 sudur, hidrasyona yardımcı olur. Vücudunuz yiyeceklerden toplam %40’a kadar su alabilir.Salatalık iyi bir C vitamini ve K kaynağıdır ve mineraller magnezyum, potasyum ve manganezdir. Lif ve besin maddelerinin faydalarını en üst düzeye çıkarmak için kabuğu soyun.

ıspanak
Ispanak besleyici bir ağır yemektir.Temel reis tarafından efsanevi yapılan bu sağlıklı sebze, yüksek bir demir içeriğine sahiptir. Bu ıspanağı özellikle kadınlar için harika bir besin kaynağı yapar.

Ispanak tilakoidleri içerir. Birçok çalışma, tilakoid tüketimini kilo kaybına ve iştah azalmasına bağlamıştır. Ispanakın B6 Vitamini zenginidir.

Gece için sebzeler hakkında bir not eklemek istiyorum. Domates ve patlıcan da dahil olmak üzere bu sebzelerin bazı çevrelerde otoimmün hastalıkları olan kişiler için zararlı olduğu düşünülmektedir. Bu teoriyi destekleyen kesin bir araştırma yoktur ve bu besleyici sağlıklı sebzeleri diyetinizden gerçekten iyi bir neden olmadan ortadan kaldırmak bir hata olacaktır. Her zaman olduğu gibi, görüşlerinizi bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here