Sağlık

Evde formda kalmak hakkında

Bu bir gerçek. Evde çalışmak sıkıcı olabilir.Evde formda olma konusunda, sıkılmadan spor yapmak gerçekten mümkün mü?

Evde çalışmak sıkıcı olmak zorunda değildir ve evde spor yaparak şekil almak gerçekten mümkündür.

Kondisyon Hedeflerinizi Belirleyin
Genel bir fitness hedefiniz varsa ilham almak ve motive kalmak çok daha kolaydır. Bu, birkaç kilo vermekten yukarı çekebilmeye kadar her şey olabilir.

Amacınıza karar verin ve not alın.Bir hedef tarihi olduğundan emin olun. “10 hafta içinde sürekli 20 şınav yapabileceğim” gibi olabilir. Belirli bir hedefin ve zaman aralığının olduğundan emin olun.

Antrenman Takvimi Oluşturun
Egzersiz seanslarınızı planlayın ve genel hedefinizi ulaşılabilir haftalık hedeflere ayırın. Fitness hedefleri ve bir programa sahip olmak size odaklanmanızı ve sıkıntıyı ortadan kaldırmak için uzun bir yol sağlayacaktır.

Gerçekçi olmak en iyisidir. Antrenmanlarınızın başarılabilir olmasını istiyorsunuz.

İlk seansı tamamlamak ve ertesi gün ağrılı bir vücutla uyanmak istemezsiniz, bu yüzden haftanın geri kalanından egzersizleri çıkarmak zorunda kalırsınız. Bunun yerine yavaşça başlayın ve daha zinde ve güçlendikçe yoğunluğu artırın.Evde kolay egzersizleri deneyin

Sporunuza odaklanın
Evde çalışmak dikkatinizi dağıtıcak çok unsular var telefonlar, aile üyeleri, Netflix, buzdolabının içeriği… bunların hepsi ilginiz için yarışıyor.

Egzersiz için belirli bir zamanı düzeltmek en iyisidir. Genellikle sabah ilk egzersizi tamamlamak, gün için sizi diğer yönlere yönlendirmeden önce iyi bir fikir olabilir.

Evde Nasıl Egzersiz Yapabilirsiniz?
Eski günlerde, YouTube öncesi, size takip etmeniz gereken egzersizleri araştırırdık.Bugünlerde, herkesin en sevdiği video kanalında (ücretsiz) izlenmeyi bekleyen binlerce fitness videosu olduğunda tam bir zaman kaybı. Evde nasıl uyum sağlayacağınız sadece bir YouTube tıklaması kadar uzaklıktadır.

Hem mevcut yeteneğinize hem de fitness hedeflerinize uyan bir program bulmanızı öneririm. Kardiyo, güç ve esneklik gibi tüm hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmak için farklı stillerle karıştırmak iyi bir fikir olabilir.

İzlemekten hoşlandığınız bir YouTube eğitmeni bulmak da önemlidir!

Isınma ve Soğuma
İyi bir program başlamadan önce sizi ısınmaya götürecek ve daha sonra soğumasına yardımcı olacaktır. Kaslarınız soğukken asla doğrudan yoğun egzersize başlamak istemezsiniz.

Çeşitlilik anahtardır
Kendinizi motive etmek için çeşitli bir program planlayın. Mümkünse koşu, yürüyüş veya bisiklete binmeyi seanslarınızla birleştirin.

Bazı yoga veya pilateste karıştırın vücut ağırlığınızı kullanan çoğu insan için güç oluşturmak için yeterlidir.

Spor Salonuna Gitmeden Nasıl Zinde Olurum?
Kondisyon hedeflerinizi belirleyin ve bir egzersiz programı oluşturun. Antrenman yapmak için belirli bir zaman ayırın. Programınıza kardiyo, kuvvet antrenmanı ve esneklik dahil olmak üzere çok yönlü bir rutini hedefleyin. YouTube’daki mükemmel ücretsiz fitness videolarından en iyi şekilde yararlanın. Ekipman gerekli değildir. Çoğu insan için vücut ağırlığı egzersizleri için yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here