Sağlık, Zayıflama

Yoga’nın Sizin İçin İyi Olmasının 8 Nedeni

Yoganızı neden bu kadar çok sevdiğinizi hiç merak ettiniz mi? Yoksa hiç denememiş birkaç kişiden biri misin? Bunlar yoganın sizin için iyi olmasının sekiz nedeni…

Stresi Düşürür + Ruh Halinizi Artırır
Yüksek stresli dünyamızda, endişe seviyelerinizi düşürmemize ve azaltmanıza yardımcı olmaktadır. Yoga sizin için iyidir, müthiş bir gevşeme yoludur. Ruh halinizi arttırdığı da bilinir ve sabah seansı sizi günün geri kalanına mutlu geçirmenize olanak sağlar.

Yaralanma Riskini Azaltır
Düşük etkili bir spor, yani vücudunuz için idealdir. Ayrıca kas dengesizliklerini düzelterek diğer sporlardan kaynaklanan yaralanmaları önlemeye yardımcı olur. Vücudu dengelemek ve simetriye döndürmek için harika bir yoldur.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur
Tüm egzersizler, kalori yakmanıza yardımcı olur ve ileri bir yoga sınıfına katılan herkes, herhangi bir fitness antrenmanı kadar yorucu olur.Bu egzersiz şeklinin avantajı, vücudunuzun farkındalığını arttırmasıdır.

Esnekliği Artırır
Çocukken esnekliğimiz yetişkinliğe doğru ilerledikçe daha da azalmaktadır.Yoga ise bu esnekliği geri getirir.Yoga, gençliğinizin esnekliğini kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Duruş için müthiş
Yoga duruşunuz için mükemmeldir.

Kas sıkılaştırmayı Geliştirir
Spor salonuna gitmek, kas sıkılaştırma ve gücü geliştirmenin tek yolu değildir. Bir düşünün vücut ağırlığınızı bir pozda kaldırmak sizi güçlendirecektir!

Nefes almanıza yardımcı olur
Stresli, kaotik hayatlar nefes darlığına yol açabilir. Doğru nefes almayı gerçekten unutuyoruz! Farkındalık sizi bedeninizle ve doğal nefesinizle yeniden ilişkilendirir.

Kemikleriniz İçin İyi
Kemik inceltici bir hastalık olan osteoporoz, 50 yaş ve üstü kadınların yaklaşık yarısının kemiği kırmasına neden olacaktır.Yoga, koruyucu kemik kütlesi oluşturmanın bir yolu olarak sizin için iyidir. Şimdi başlayın menopoza girmeden önce kemik kütlesi oluşturmak daha kolaydır.

Yoga Nasıl Öğrenilir


Öğrenmeye başlamak için en iyi yer bir yoga stüdyosunda kalifiye bir eğitmendir. Yeni olduğunuzda başlangıç ​​sınıfıyla başlamak önemlidir. Farklı öğretmenlerin farklı stilleri olacaktır, bu yüzden bazen sizin için iyi bir öğretmen bulmak biraz zaman alabilir.

Bir stüdyoya gidemiyorsanız veya önce evde yoga yapmayı denemek istiyorsanız, YouTube’da çok çeşitli ücretsiz videolar var. Çeşitli videolarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here