Yoga

Yogaya Başlamak

Yoga konusunda yeniyseniz, vücudunuzu bir çubuk kraker şeklinde bükme düşüncesi size özellikle cazip gelmeyebilir. Fakat çoğu gibi, yine de yukarıdaki resimde olduğu gibi daha keyifli bir egzersiz fikri ile ilginizi çekebilir.

2010 yılında insanlar yoga ekipmanlarına 6 milyar dolar harcadı ve düzenli olarak yoga uygulayanların yaklaşık 3/4’ü kadınlar yapmaktadır.Bu, kadınların biraz huzur (ve beden) almak için ne kadar harcama yapmaya istekli oldukları hakkında çok şey söylüyor.

Vücudunuzu görünüşte imkansız pozisyonlara bükmek için neden bu kadar çalışıyorsunuz?

Başlangıç

Yeni başlıyorsanız, hangi ayarlamaları yapacağınızı ve vücudunuzu nasıl konumlandıracağınızı bilmek kritik öneme sahiptir.Bu sizi yaralanmalardan korur.En iyi seçeneğiniz bir başlangıç ​​sınıfı bulmak veya bire bir talimat almaktır. Yoga yapanlar, yeni başlayanları oldukça destekleyici olma eğilimindedir, bu yüzden korkmaya gerek yoktur.Ayrıca, bir eğitmen tüm antrenmanınızı yönetmenie yardımcı olabilir.

Yoga Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

Ne tür yoga yapacaksınız? Birçok farklı yoga türü vardır. Sınıfta ne tür yoga yapacağınızı önceden sorduğunuzdan emin olun.

Hangi araçlara ihtiyacınız olacak? Sınıfa hangi araçları getirmeniz gerektiğini sorun. Çoğu bir yoga mat gerektirir ve yeni başlayanlar için şiddetle tavsiye edilir. Ancak eğitmeninizin yoga sınıfına ve türüne göre bazı özel istekleri olabilir.

Ne giymelisiniz? İnsanların kot pantolonla yoga yaparken görmemesinin bir nedeni var. Kolayca dolaşabileceğiniz rahat ve yumuşak kıyafetler giyin. Başladığınız anda minnettar olacaksınız.Yoga taytları veya norml taytlarda başlangıcta işinize yarayabilir.

Evinizde bir yoga matı ve taytınız varsa yoga yapabilirsiniz.İnstagram ve youtube gibi video paylaşım alanlarında size uygun yoga türlerine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here