Sağlık

Egzersiz Yapmak İçin kendize Zaman verin

Egzersiz yapmamanın 1 numaralı nedeni nedir? Yetersiz zaman.Egzersiz yapmak için zaman bulmak zor olabilir.

İlk olarak, bunun sizin için neden önemli olduğunu belirlemeniz gerekir. Egzersiz yapmak için faydaları nelerdir?

 1. Egzersizi tamamlamak kadar güzel hissi gibi bir şey yoktur.
 2. İyi bir gece uykusu. Hepimiz olmasa da çoğumuz yeterli uyku almanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Egzersiz sonrası uyku gerçekten paha biçilemez
 3. Sağlığınız için kesinlikle egzersiz yapmak buna değer. Daha önce hiç olmadığı kadar sağlıklı ve formda olursunuz.
 4. Ruh hali ve genel olarak iyi bir duygu hissi yaşarsınız.
 5. Kilo verin ve kilonuzu koruyun.
 6. Güveninizi artırın. Hedeflere ulaşmak, kendinize güven verir.

Egzersiz yapmanın bu kadar faydası varken nasıl zaman bulucam ?

 1. Hayatınız için olan önemsizleri belirleyin.İlk yapıcağınız şey liste yapmak olucaktır.
 2. Zindeliğinizi bir öncelik haline getirin.
 3. Spor salonu üyeliğini iptal edin. Evde egzersiz yapabilirsiniz. Bu küçük değişiklik, egzersizlerimin, ilerlememin ve başarımın tutarlılığında en büyük farkı yaratır.Youtube ve benzeri servislerden evde egzersiz videoları izleyebilirsiniz.Bonus olarak: kendinize bir yoga mati ve bir takım sporcu taytı alın.
 1. Erken kalkın.Sabahları çalışmaya ve / veya koşmaya başladığımda en başarılı, tutarlı ve en çok ilerleme kaydediceğiniz zamandır. Sabahın erken saatlerini, telefon görüşmeleri, randevular, ayak işleri vb. İle en az kesintiye uğrayacak zaman dilimidir.
 2. Bir alışkanlık haline getirin. Egzersizlerinizi bir dişlerimi fırçalamak ve giyinmek gibidir.Alışkan haline getirmek işinize yaricaktır.
 3. Kıyafetlerinizi bir gece önce hazırlayın: Özellikle sabah erken saatlerde çalışıyorsanız, mümkün olduğunca az hazırlık ile egzersiz sürenizi maksimuma çıkarın.
 4. Hoşunuza giden ve evde yapılabilecek bir fitness programı bulun.
 5. İlerlemenizi takip edin. İlerlemenizi takip etmek için kağıt ve kalem ile not edin.Her gelişmenizi ayna karşısında resminizi çekin. İlerlemenizin görmek için çok motive edicidir.
 6. Elektronik her eşyayı kapatın. Bilgisayar başında çok vakit geçirmenize sebep olur.Aynı zamanda bir çok dizi ve programda sizi hareketsiz yaşama iter.Bilgisayar ve tv gibi kötü alışkınlıklarınızı azaltmalısınız..

Bu alışkınlıkların oluşması 21 gün sürer. Daha sağlıklı ve mutlu olmanız için 21 gün sabretmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here