Sağlık

Göbek Yağından Kurtulun ve Meme Kanseri Riskini Azaltın

Şu anda kansere bağlı olarak gelişme yönelimi olduğunu bildiğimiz birçok şey var ve bunlardan biri büyük bir göbek yağı kalça büyüklüğüne oranı yanlış duymadınız.Belleri daha büyük olan kadınların meme kanseri teşhisi eğiliminde olduğu ortaya çıkıyor. Karın bölgenizde olan yağ hücreleri, meme kanseri hücrelerinin çok duyarlı olduğu hormonlar yayar. Buna hiperinsülinemi veya pre diyabetik durum denir. Bu durumla yaratılan büyük miktardaki insülin reseptörlerinin, daha yüksek meme kanseri teşhisleri ile ilişkili olduğu gösterilmiştir.

Karın yağınızı ve dolayısıyla meme kanseri gelişme riskinizi azaltmak için iki ipucu:

Tam bir tahıl, yüksek lifli diyet benimseyin.Bu söylemeye gerek yok, ama kilo vermek için, aldığınız kalori açısından paranız için daha fazla harcama yapmanız gerekir. Beyaz unu ve şekeri kaybedip sandviç ekmeğinizi ve makarnalarınızı tam buğday ekmeği ve tam buğday makarna ile değiştirin.Diyetinizde bol gevrek meyve ve sebze alın.

Mide egzersizi hedefleyin: Tüm egzersizler faydalıdır ve mideniz gibi bir problem alanını azaltmanın gerçek bir yolu olmasa da, midenizi güçlendirecek bazı antrenmanları (mide, kalçalar ve basen) düşünebilirsiniz. Koşu, kickboks, yüzme ve yoga yapmayı seviyoruz. Tüm bu egzersizler karın bölgenizden çok şey istiyor. Burada kas gelişimi isterken, dinlenirken daha fazla kalori yakacaksınız.

Göğüs taraması yaptırın: Düzenli mamogramlar ve tutarlı kendi kendine muayene her kadın için hayati önem taşır. Bu önemli adımları atlamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here