Yoga

Yoga Türleri

Yoga “kendi başına bir dünya” dır. Kendi dili vardır ve çoğu kişi için sorunu karıştırır.Bu yüzden, kişiliğinize en uygun olanı daha iyi belirlemenize yardımcı olmak için farklı yoga türlerini ele alacağız.

Her yoga pratiği hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek için her bir açıklamayı tamamlayan videoları izleyin.

İster fiziksel olarak zorlu bir yoga türü ister kolay rahatlatıcı, meditatif bir tür olsun, çok farklı yoga türleri vardır.

Her stil diğerlerinden biraz farklı olduğunda, öğretmene bağlı olarak farklılıklar bulacaksınız. Birkaç stile ve geleneksel bir tarz arıyorsanız, bu rehber bir tür seçmeden önce temel bilgileri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yoga türleri nelerdir ?

Hatha yoga

Batı’da hatha yoga, fiziksel bir pratiğe dayanan diğer tüm yoga stillerini (ashtanga, Iyengar, vb.) İfade eder. Bununla birlikte, kriya, raja ve karma yoga gibi yoganın fiziksel tabanlı yoga pratiğinden ayrı olan başka dalları da vardır. Fiziksel tabanlı yoga en popüler olanıdır ve çok sayıda tarzı vardır.

Uygulama nasıl yapılır:
Hatha yoga dersleri yeni başlayanlar için en iyisidir çünkü genellikle diğer yoga stillerinden daha yavaştırlar. Bugün Hatha dersleri nefes ve egzersizlere klasik bir yaklaşımdır. Eğer yogada yepyeni iseniz, hatha yoga pratiğe harika bir giriş noktasıdır.

İyengar yoga

Iyengar: Yeni başlayanlar için de harika olan bu tür yoga, pozisyon öğrenmeinie yardımcı olmak için yüzlerce pozisyon vardır.

Uygulama nasıl yapılır:
Genellikle, pozları ayarlarken pozlar uzun süre tutulur. Iyengar, öğrencilerin formlarını mükemmelleştirmelerine ve güvenli bir şekilde pozların daha derinlerine inmelerine yardımcı olmak için büyük ölçüde desteklere güvenir. Iyengar dersinden sonra inanılmaz derecede açık ve rahat hissedeceksiniz.

Ashtanga yoga

Ashtanga – Kardiyo ve kilo kaybı faydaları olan daha hızlı tempolu bir yoga. Kesinlikle fiziksel olarak zorludur.

Uygulama nasıl yapılır:
Ashtanga yoga, fiziksel olarak zorlu bir dizi duruş içerir, bu nedenle bu yoga tarzı kesinlikle yeni başlayanlar için değildir. Gerçekten sevmek deneyimli bir yogi gerektirir.

Vinyasa Yoga

Vinyasa “özel bir şekilde yerleştirmek” ve bu durumda yoga duruşları anlamına gelir. Vinyasa en atletik yoga tarzıdır. Vinyasa, 1980’lerde ashtanga yogadan uyarlandı.Bu, vücudunuza meydan okurken nefes almaya odaklanmasını sağlicaktır.

Uygulama nasıl yapılır:
Vinyasa sınıflarında, hareket nefesiniz ve bir pozdan diğerine akma hareketinizle koordine edilir. Vinyasa stilleri öğretmene bağlı olarak değişebilir ve farklı dizilerde birçok poz türü olabilir.

Bikram Yoga

Bikram : Bu yoga yaklaşık 100+ derecede tutulan bir odada yapılır. Bir havlu almayı unutma.Sauna benzeri bir odada tipik olarak 100 derece üstü bir odada %40 neme ayarlanmış bir dizi pozlama içerir.

Uygulama nasıl yapılır:
Bu yoga türü, her biri iki kez gerçekleştirilen 26 temel duruş dizisini içerir. Bu pozların çoğu uygun hizalamaya odaklanmıştır. Sıcağın yükselmesiyle yoga ile ilgileniyorsanız, sıcak yoga dersleri sunan stüdyoları arayın.

Anusara Yoga

Anusara – Yeni başlayanlar için mükemmel olan hafif bir yoga. Daha geleneksel versiyonlar içeren bir yogadır.Anusara, hizalama üzerine odaklandığı, ancak zihin-beden-kalp bağlantısına daha fazla odaklandığı için vinyasa’ya en çok benzeyen, modern bir hatha yoga versiyonudur. Evrensel Uyum İlkeleri adı verilen benzersiz bir sistem oluşturan John Friend tarafından kurulmuştur.

Uygulama nasıl yapılır:
Anusara yoga her vücut bölümünün nasıl hareket etmesi gerektiğine odaklanır ve ayrıca kalp odaklanma yapmasıyla da bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here