Zayıflama

Yeni Bir Siz İçin Zayıflamaya hazır olun

Tamam, kilo vermeye ve sağlıklı olmaya karar verdiniz. Ancak geçmişte alınan kararları kötü sonuçlananları hatırlarsınız. İlk birkaç hafta için motive oldunuz, ancak ikinci ayda diyetin tüm dram ve stresinden hasta ve yorgun hissedebilirsiniz

Gerçekçi ve ulaşılabilir bir hedef belirleyin


Elli kilo vermeyi düşünmek yerine on ile başlayın. On kiloluk kilo kaybına ulaştıktan sonra, on kilo daha kaybetmeyi hedefleyin. Daha küçük adımlarla başlayın ve ardından her bir hedefe ulaştıktan sonra kendinizi bir manikür veya bir buket çiçek ile ödüllendirin. Bu sizi motive edecek ve sağlıklı hedeflerinize ulaşma olasılığınızı artıracaktır.Sonraki on kiloyu kaybettikten sonra da aynısını yapın. İstediğiniz hedefe ulaşıncaya kadar devam edin ve ardından tamamen yeni bir gardırop kıyafetleri (veya bikini) İçin hazır olun.

Aşırı yemenin duygusal bir mesele olduğunu fark edin


Ne yediğinizin ve neden yediğinizin farkına vardığınızda, aşırı yeme alışkanlığını kontrol edebilirsiniz.Evet, aşırı yemek bir alışkanlıktır ve birçok insan bilinçsizce yer. Yani, bazen sadece yediğimiz farkında değiliz.Ağzınıza koyduğunuz her şeyin farkında olmak yediğiniz her şeyi bir hafta boyunca yazmak, yeme alışkanlıklarınızı izlemenizi sağlar.Sağlıksız yiyecek seçeneklerinin yerine meyve ve sebzeler, tam tahıllar, fındık, az yağlı süt veya yağsız protein gibi daha sağlıklı seçenekleri unutmayın.

Günde üç öğün ve iki atıştırmalık yiyin


Gün boyunca bile kan şekeri seviyelerimizi korumak kilo vermek için çok önemlidir. Yüksek lifli, az yağlı yiyecekleri seçin, çünkü bunlar daha tok hissetmenize ve isteklerinizi gidermenize yardımcı olur. Sağlıklı seçenekler arasında tam tahıllı ekmek, sebzeli yumurta beyazı, taze meyve, ızgara tavuk veya yoğurt yer alır. Şeker, yağ, sodyum, suni kimyasallar ve koruyucu maddelerle ilgili içerik için gıda ambalajlarındaki etiketleri okuduğunuzdan emin olun.

Orantılı yiyin


Daha küçük bir tabaktan yemek daha fazla yemek yanılsaması verecektir. Yemek tabağını boşaltın ve daha küçük bir tabağı değiştirin ve renkli meyve ve sebzeler ekleyin. Taze meyve ve sebze eklemek, lif ve önemli besinlerle dolu sağlıklı bir yemek oluşturacak ve bu sağlıksız isteklerden bazılarını durduracaktır.

Su


Suyun en önemli besin olduğunu biliyor muydunuz? İçme suyu daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak kilo kaybına yardımcı olur ve yağ hücrelerinin ve toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur.Suyunuza taze limon eklemek karaciğeri detoksifiye etmeye yardımcı olacaktır. Vücut ağırlığınızın yarısını ons cinsinden içmelisiniz. Yani 150 kilo ağırlığındaysanız, 75 ons su veya yaklaşık dokuz bardak içmelisiniz. Buna ek olarak başka bir sağlık yararı olan diyetinize bitkisel çay da ekleyebilirsiniz.

Harekete Geçin Egzersiz yapın


Hiç egzersiz yapmasanız bile yavaşça başlamaktan faydalanabilirsiniz. Yürümek, arabanızı daha uzaklara park etmek veya asansör yerine merdivenleri kullanmak metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here