Sağlık

İlaçsız Daha Etkili Uyun

Sinirli olduğunuzu, sabrınızın olmadığını ve tüm gün stressli olduğunuzu fark ediyor musunuz? Belki de sorun yeterince uyuyamamanız ya da yeterince dinlenmemenizdir.

Aldığınız uyku miktarının genel sağlığınız ve refahınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Uyku eksikliği bağışıklık sisteminizi bozar ve sizi hastalıklara karşı daha duyarlı hale getirir, bu da mikropların çok daha yaygın olduğu kış aylarında kesin bir sorundur.

Uyku problemi yaşıyorsanız, ilaca başvurmak cazip olabilir.Ancak yapmayın bunu. Bu ilaçlar uykuya dalmanıza yardımcı olurken, tamamen yeni bir dizi sorun yaratırlar. Örneğin, uyku ilacları genellikle baş ağrısı ve baş dönmesi gibi bağımlılık getirir.

Herhangi bir ilaç kullanmadan daha etkili uyku almanıza yardımcı olacak basit, doğal uyku ilaçları bulmak için okumaya devam edin.

Rahatla

Bunu söylemek tamamen tahmin edilebilir, ancak rahat uyku için rahatlamak gereklidir. Eğer rahat değilseniz, uykumak neredeyse kabus haline gelir. Yatağınızın rahat olduğundan ve odanızın istediğiniz sıcaklığa ayarlandığından emin olun. Uyuduğunuzda kıyafetler büyük bir fark yaratıyor, bu yüzden yatağa hazırlanırken bunu unutmayın.

Ilık Süt

Çocukken, uyuyamadığın zaman annen sana bir bardak ılık süt yaptı mı? Bunu yapmasının çok iyi bir nedeni var! Ilık süt uykuya neden olur anneler her zaman en iyisini bilir! Bir yetişkin olmanız, bu çocuklar için çare hala yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Yatmadan yaklaşık 45 dakika önce bir bardak süt için ve huzurlu bir uykuya dalın.

Rahat bir uyku için Papatya çayı içmelisiniz

Papatya bitkisi, vücut üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olmasıyla ünlüdür ve yatıştırdığınızda daha iyi uykunun tadını çıkaracaksınız. Yatmadan önce yaklaşık bir saat önce bir bardak papatya çayı demleyin sıkıntılarınızın ve streslerin eridiğini hissederek gençleştirici bir uykunun tadını çıkarmaya hazır olun.

Stresten kaçınmak

Stres kesinlikle uyku döngünüz üzerinde bir etkiye sahiptir. Hayatın doğal bir parçası olmasına rağmen, yatmadan önce herhangi bir stresi korumak için elinizden geleni yapın. Aksi takdirde, uykuya dalma zorluğunu farkedeceksiniz.

Yatmadan önce kendinizi en iyi, sakin ve rahat hissetmenizi sağlayacak şeyler yapın. Eğer duygusalsanız yatmadan hemen önce dua edin veya meditasyon yapın.Biraz savurun ve kendinizi evde yüz temizlemek en iyi şekilde hissetmeniz için bazı güzellik ürünleri edinin. Cildinizin en iyi şekilde görünmesini sağlayın, en iyisini hissedeceksiniz. Ya da yatmadan önce güzel ve rahatlatıcı bir köpük banyosu için yeni ürünler alabilirsiniz.

Kafeinden Kaçının

Eğer gün boyunca uykulu hissediyorsanız, öğleden sonra bir fincan kahve cazip gelebilir. İster inanın ister inanmayın, bu uyku döngünüzü büyük ölçüde etkileyebilir! Kafein bir süre vücutta kalır, bu da her zamanki saatte uyumanızı zorlaştırır.

O fincan kahveyi atlayın ve bunun yerine uykunuz üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacak bir besine ulaşın salatalık, yumurta, yoğurt ve yulaf ezmesi gibi şeyler uyku alışkanlıklarınızı etkilemeyen doğal enerjilerdir.

Uyku sadece zevkli olmakla kalmaz, sağlığınız ve refahınız için de hayati önem taşır. Daha dinlendirici bir uyku için bu teknikleri kullanın ve fark yaratan bir dünya hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here