Yoga

On Yoga Efsanesi

Yoga uygulaması son yıllarda yaygın bir fenomen haline geldi. Bununla birlikte, antik gevşeme ve kendini dönüştürme biçimi hakkında birkaç yanlış anlama vardır.

Yoga bir spordur

Birçok insan, yoganın fiziksel doğası gereği bir spor olduğunu düşünmekle birlikte, kesinlikle atletik bir spor değildir.Yoga sadece bir hobi olarak alabileceğiniz sıradan bir zaman değildir. Çok çalışmak ve kararlılık gerektirir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişim sanatı ve bilimidir. Yogada uygulanan esneme ve duruşlar iyileşmeye yöneliktir. Yani hayır, yoga bir spor değildir

Yoga fiziksel hareketler içerir

Yoganın fiziksel yönü en önemli kısım gibi görünse de, öyle değil. Yoga, dünyayla barış içinde hissetmek, zihin bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatmakla ilgilidir. Fiziksel yönü yoga pratiğinde en önemlisi değildir. Uzatmanın değiştirilmiş sürümlerini yapabilir ve yine de aynı sonuçları alabilirsiniz.

Vücudunuzu dönüştürün! Fitness, hayallerinizin bedenini tanımlamak, sıkılaştırmak içindir.

Yoga sadece kadınlar içindir

Kadınlar dünyadaki yoga katılımcılarının çoğunluğu olsa da, bu, erkeklerin iç huzurlarını yoga yoluyla da bulamayacakları anlamına gelmez. Yoga herkese bir şeyler sunuyor.

Yoga yapan herkes aynı duruşları uygulamak zorundadır

Çoğu yoga dersi aynı duruşları uygulayan ve aynı esnemeleri yapan insanlardan oluşurken, katılmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Size en uygun pozisyonu gerçekleştirmek en iyisidir.

Son derece çevik olmalısınız

Evet, bazı zor yoga pozisyonları olduğu doğrudur, ancak bu, yoga uygulamak için süper çevik olmanız gerektiği anlamına gelmez. Çoğu duruş tüm beceri seviyelerine uyacak şekilde değiştirilebilir veya vücutta çok zor olmayan bir pozisyon seçebilirsiniz.

Yogayı açık havada pratik yapmak iyidir

Filmlerde eğlenceli ve süslü görünse de, dışarıda yoga yapmak aslında faydadan çok zarar verebilir.Dışarıda en ufak bir esintiyle bile yoga yapmak, üşütmenize veya huzurlu doğanıza müdahale etmenize neden olabilir.

Yoga yaparken tütsü yanıyor olmalıdır

Hollywood’a teşekkür edebileceğimiz bir başka efsane. İyi bir fikir gibi görünse de, yoga yaparken tütsü yakmak, bunu yapmak rahatlatıcı süreci engelleyebilir.

Yogada esnememek kötüdür

Birçok yoga tarzı, dengelemek için bir sandalye kullanmanıza izin veren yumuşak ve akan hareketleri içerir.

Yoga herhangi bir fiziksel fayda sağlayamayacak kadar yumuşaktır

Evet, yoga, geleneksel egzersiz yöntemleri kadar yorucu olmadığı için yumuşaktır, ancak bu, kilo vermek veya formda kalmak söz konusu olduğunda etkili olmadığı anlamına gelmez. Düzenli olarak yoga uygulamak, kas gücünü ve eklem esnekliğini geliştirirken ruh halini artırır ve stresi kontrol eder. Yoga aynı zamanda esnekliği ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olur.

Yoga Orgazm olmama yardımcı olucak mı ?

Ne yazık ki, bu bir efsane. Popüler inanışın aksine, yoga sizi otomatik olarak bir seks tanrıçasına dönüştürmeyecektir. Bununla birlikte, düzenli olarak yoga yapmak esnekliğinizi artıracak, bu da çarşafın altındaki zamanınızı biraz daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here