Zayıflama

Yaz Öncesi Uyum İçin 7 Adım

Bahar bitti, birçok kadın yaklaşan mayo sezonunu düşünmeye başlar. Bu yaz elbisenizde iyi görünmek ve iyi hissetmek iyi, ancak formda olmanın ağırlıktan daha fazlası olduğunu unutmayın bu da güç, dayanıklılık ve sağlık ile ilgilidir. Bu yaz açık havada eğlenmek için enerjiye sahip olmak istiyorsunuz ve şekil almak sıcak mevsimden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Yazdan önce uyum sağlamak için bu yedi adımı izleyin.

Bir hedef belirleyi
Tüm beklentilerinizi ve motivasyonlarınızı ölçekte bir sayıya asmayın.Kendinizi hemen ötesinde bir hedef belirlerseniz, motivasyonunuzu koruyabilirsiniz. Örneğin, bu yaz özellikle dik bir patika yürüyüşü yapmayı veya birkaç ekstra tur atmayı hedefleyin, egzersizden elde ettiğiniz dayanıklılık ve güç, bu aktivite hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sizin için uygun olan egzersizi bulun.

Farklı insanlar için farklı şeyler işe yarar bazıları evde egzersiz yapmayı, bazıları spor salonunu tercih eder; bazıları esnek bir egzersiz programını tercih eder, bazıları ise egzersize ayrılmış zaman aralıklarına ihtiyaç duyar; bazıları karıştırmayı sever ve bazıları aynı egzersizleri aynı sırayla yapmayı tercih eder. Tarzınıza uyuyorsa egzersiz planınıza uyma olasılığınız daha yüksektir.

Sadece kardiyoya odaklanmayın; kuvvet antrenmanı da önemlidir.
Yağsız kas inşa etmek yağ yakar, ancak kardiyo kadar değil. Bununla birlikte, hala herhangi bir uyum planının eşit derecede önemli bir parçasıdır. Güç ve dayanıklılık, güçlü kasları, bacaklar ve kollar gerektirir.

Zorluklarla karıştırın.
Kendiniz için uygun egzersizi seçtikten sonra belkide o egzersize uygun olmayabilirsiniz.Muhtemel egzersizleri karşılaştırması yapın.

Yaralanmayın!
Sorumsuzca egzersiz yapmak, sizi kenarda bırakan bir yaralanma ile inebilir.Egzersiz yapmak için oldukça yeniyseniz, Yeni Başlayanlar Egzersizlerimize göz atın ve yavaş yavaş yoğunluğu artırın.

Eğer rutininizden sıkılıyorsanız, farklı bir şey yapın.
Her seferinde aynı egzersizleri yapmak zorunda değilsiniz. Pek çok farklı egzersiz türü vardır aralıklı eğitim, yoga, Zumba, yüzme, koşma birini seçip ona bağlı kalmanız gerektiğini kim söyledi? gerektiğinde programları değiştirerek egzersizlerinize devam edin.

Bir gıda günlüğü tutun.
Ne yediğinizi yazmak kalorileri kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here