Sağlık

Kalk ve Hareket Et! 5-10 Dakika Harekete Geçmeye Değer

Kilo verme ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak için fiziksel aktivitenin değerini açıkça biliyorsunuz. Egzersiz, vücudunuzun sağlıklı ve güçlü kalması için çok önemlidir ve ayrıca duygusal faydalar sağlar. Bununla birlikte, bu faydaları elde etmek için aslında egzersizi yapmalısınız. Birçok insan için, dışarı çıkma ve egzersiz yapma fikri son derece caziptir, ancak gerçekte egzersize yapmak söz konusu olduğunda, hedeflerine ulaşmak için çok daha zor zamanları vardır. İş, aile ve günlük yaşamın zorunlulukları, stresli ve bunalmış hissederken bir antrenmanla yüzleşmenizi zorlaştırabilir.Bununla birlikte, egzersizinizi sabah rutininizin bir parçası haline getirerek, gününüzün doğru başladığından ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu aktiviteyi günlük olarak aldığından emin olabilirsiniz.

Egzersiz yapmak, iyi hissettiren enerji patlamaları için endorfin salmak için harika bir yoldur. Bu, yataktan çıkar çıkmaz egzersiz yaparsanız, kendinizi günün geri kalanında daha sağlıklı, daha enerjik ve daha motive hissetmeye hazırladığınız anlamına gelir.Sadece 5 ila 10 dakika egzersiz yapmaya başlar başlamaz hem gün hem de uzun vadede size muazzam faydalar sunar.

Sizi uyandırmak ve hareket ettirmek için en iyi egzersizler kalp atış hızınızı artıracak ve kanınızın vücudunuz boyunca akmasını sağlayacak egzersizlerdir. Aynı anda birden fazla kas grubunu çalıştıracak egzersizlere odaklanın, böylece birkaç dakikalık sabah aktivitenize maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Benimsemeye karar verdiğiniz herhangi bir yeni egzersiz ritüelinde olduğu gibi, dalmadan önce kendinizi ve yeteneklerinizi değerlendirmeniz önemlidir. Kendinize meydan okuyun, ancak kendinizi aşırı zorlamamaya ve her sabah bir plan yapmaktan vazgeçmemenize yetecek kadar yavaş başlayın. Güne daha aktif başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here