Beslenme

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Gerçekten yediğimiz bilsek, balıklardan uzaklaşıp daha az işlenmiş yiyeceklere yönelmiş olurduk.Tek bir yiyeceğinde sizi yaşlanmanızı engelleyemiyeceğine göre size yaşlanma karşıtı yiyeceklerle beslendiğimizde ne kadar doğru beslendiğinizi anlamış olursunuz.

Yaşlanma karşıtı gıdalarla dolu bir beslenme sağlıklı bir diyet cilt kalitesini artırabilir. Bağışıklığınızı da artırabilir ve daha fazlasını yapabilir.İşte bu mümkün !

Bu sefer ki alışverişiniz doldurmak için bu listemize ihtiyacınız olucak.

FINDIK

Hangi cevabı seçerseniz seçin.Fındık kolesterol düşürücü özelliği  ve iltihaplanma önleyici etkileri sayesinde yaşlanma karşıt olarak cildiniz için en iyi gelen besleyici öğünümüzdür.Her gün bir avuç fındık güçlü besin değerleri ile doygun protein kaynağı ile size çok iyi gelicektir.

SUSAM

Eğer kemiklerinizin sonuna kadar güclü hissetmek ve kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız, o zaman kemiklerinize iyi bakmalısınız.Bunun yoluda susamdan geçer.

Susam tohumları, kalsiyum bakımından yüksek ve demir, magnezyum, fosfor ve lif gibi diğer mineraller bakımından zengin bir besin kaynağıdır.Sizinde yaşlanmaya karşı savaşınızda en iyi kozunuz olucaktır.

Mineral bakımından zengin bir diyet, yeterli ve uygun hareket ile birlikte, yaşam için sağlıklı kemikler için bir reçetedir.

BİTTER ÇİKOLATA

Üzgünüm evet ! ancak bu yaşlanma karşıtı olarak  sağlık yararlarına kilitlenmek istiyorsanız, sütlü çikolataları geçme vakti ve bitter çikolata çeşitlerini almak zorundasınız artık.

Bitter çikolata, cildinize kan akışını artırarak görünüşünüze fayda sağladığına emin olabilirsiniz.

LİMON

Neredeyse her bitki doğal olarak C vitamini yapabilir.Buda doğamız gereği bizim en çok ihtiyacımız olan besinlerden biri yapar.Ama bu vücudumuzun buna ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez.


C vitamini, optimal genetik sağlığın korunmasında kritik bir rol oynamaktadır.Cildinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlamak için çok önemli bir yoldur.Bilim insanları da açıkladı ; daha fazla miktarda C vitamini tüketen kadınların daha pürüzsüz bir cilde ve daha az kırışıklığa sahip olduğunu tespit etti .

KARPUZ

Bir dilim ile kendinizi şımartın Cildinizi genç tutmak için karpuz yemeyi ihmal etmeyin. Karpuz, cildinize zarar veren ve yaşlanan, güneş lekeleri yaratan ve cildin hava koşullarına neden olan ultraviyole ışınlarından koruyan, doğal bir güneş kremi gibi davranan likopen ile doludur.

Su içeriği de çok olması size zarar vermiyor, çünkü büyük miktarlarda cildinizin nemli ve dolgun kalmasına yardımcı oluyor.

PORTAKAL

Tadı kadar size portakallar vücudunuzun genç kalmasına yardımcı olur. C vitamini kaynağı, vücudunuzu daha iyi çalışır durumda tutmak için sadece bağışıklığı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kolajen oluşumuna yardımcı olur.

Kolajen cildi esnek, esnek ve genç gösterir.

MANTARLAR

Mantarlar, doğal olarak D vitamini içeren besin kaynağı , insan vücudu d vitamini üretemiyebilir buda bizim D vitamine ihtiyac olduğumuz besin yapar.Mantarlarda D vitamini içeren az sayıda gıdadan biridir.

YOĞURT

Yoğurt, hücrelerinizi genç tutmak için mükemmeldir.Sağlıklı bir uyku öncesi alınan yoğurt uykunuzda cildinizi hızlı gençleştirmede çok aktif yol almaktadır.

Unutmadan şekersiz olanları tercih etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here