Alışveriş

Soğukta Koşmak İçin Önemli Giysi

Evde bir spor salonunuz var veya koşu bandınız varsa, harika – her zaman içeride koşma seçeneğiniz vardır. Fakat, eğer benim gibiyseniz ve düzenli aralıklarla kardiyo dozunuzu alıyorsanız, rutininiz sıcaklıkla birlikte düşer. Ve kondisyonunuzu tekrar izlemenin zorluğu   bir başka konu. Soğukta koşmanın temel şikayeti, tamamen anlaşılabilir olan rahatsızlıktır, çünkü kimse egzersiz sırasında acı çekmek istemez. İster inanın ister inanmayın, soğuk soğuk, bazı basit kıyafet ayarlamalarıyla kolayca çözülebilir. İşte kış öğelerini her zaman cesurlaştırmanıza yardımcı olmak için soğukta koşmak için bazı önemli kıyafetler.1.Polar veya Çeket

Düşünülmesi gereken ilk şey: Polar. Kolsuz bluz ve şort hava şartlarına göre ve uzun kollu ya da polarınızı çıkarmanız gerekecek . Bununla birlikte, katman seçimini abartmak veya yapmak çok kolaydır. Ya koşunun başında üşüyorsun ya da orta noktaya kadar iyisin ve sonra tişörtün içinde sıcaktan bunalmış oluyorsun.

Size 20 derecelik kuralı anlatayım. Genel olarak, gerçek sıcaklıktan 20 derece daha soğuk gibi giyinmelisiniz çünkü koşmaya başladığınızda vücudunuz kendi kendine ısınır. Tabii ki, koşunun ilk birkaç dakikası soğuk olacak; Rahatsızlıktan kaçınmak için fazladan katman giymeyi tercih ediyorsanız, fazladan polarınızı belinizin etrafına bağlamak için hazırlayabilirsiniz.

2. Ayakkabı

O zaman düşünmek için vaktin var. Bazı insanlar, koşarken ortada veya hatta koşmaya başlamadan önce ayakkabı şikayeti ederler (Başıma çok geldi). Çözüm, çoraplarınızda olabilir. Zaten bunlara sahip değilseniz yün çoraplar veya bunların sentetik versiyonları , nemi emme ve yalıtma özelliklerinden dolayı ayaklarınızı normal pamuktan daha sıcak tutacaktır.

Nefes alabilen malzeme kolayca ısının kaçmasına izin vereceğinden ayakkabılara gelince, nefes almayan ayakkabı kış aylarında giyilebilecek en kötü spor ayakkabı türüdür. Yani, başka türlü varsa, daha iyi olurdu. Soğuk şartlar için özel olarak yapılmış ayakkabılar var, ancak çoraplara çok fazla para harcaman gerekicek en dogru tercih iyi bir spor ayakkabıdır.

3. Yüz Koruma

Peki ya akciğerlerimiz , kuru hava? Kış mevsimi ile ilgili ilk şikayetlerimden biri açıklanabilir bir nefes darlığıydı, fakat daha sonra soğuk havanın ciğerlerinizi gerçekten tahriş edebileceğini de öğrendim. Eğer böyle bir kişiyseniz , bir yüz maskesine veya yün maskesini almak isteyebilirsiniz . Burnunuzun ve ağzınızın etrafına sarılmış bir fular da nefes almadan önce havanın ısınmasına yardımcı olabilir, ancak siz koşarken sabit kalmaz.

4. Kulak ısıtıcı

Aksesuarlar konusunda, bir diğer önemli şikayet ise soğuk havanın kulakları etkilemesidir. Kulak ısıtıcıları ve kafa bantları , ısının kafanızdan daha iyi çıkmasına izin verdiği için tavsiye edilir. Bazı insanlar kasketlerin ve diğer şapkaların sunduğu ısı konusunda gayet iyi, ancak ter ya da aşırı ısınma nedeniyle şapkanızı ortadan çıkardığınızı tespit ederseniz, bir dizi kulak ısıtıcı veya örme kafa bandı hile yapabilirsiniz.

5. Eldivenler

Ekstremite olarak eller vücudun soğumada en hızlı kısımlarından biridir. Bazı koşu başlıkları kollarında başparmak delikli eldiven tercih edilsene , ellerinizi daha sıcak tutmak için komple elleri kavrayan eldiven kullanabilirsiniz. Hafif eldivenler , belki de dokunmatik ekranlı telefon kullanım için bile öneririm – belki de telefonunuzdaki şarkılar arasında tıklamayı tercih ediyorsanız. Bununla birlikte, sıcaklık donma noktasının altına ve altına düştüğü için,  daha ince çalışan eldivenler yeterli değilse ,daha kalın eldivenler tercih edebilirsiniz.

Kış unsurlarına gelince, asıl düşmanınız kar olacak. Yere kar yağmadığında, yılın herhangi bir zamanında koşun, ama buzun peşinde olun. Yerde kar olduğunda, akıllı ve temkinli olun. Oldukça buzluysa, antrenman zamanlamanızı yeniden düzenlemek veya karın düzenli olarak sürüldüğü bölgenizde başka bir yer bulmak isteyebilirsiniz. Karda koşmak mümkündür, ancak daha düşük adımlara zorlanacaksınız ve her yeriniz daha yavaş olacak. Bir kar fırtınası boyunca bile koşmaya kararlıysanız. İster normal şartlardan daha soğukta koşmak, ister kış kıyametini almak isteyenler için kıyafetinizi planlamak biraz zor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here