Alışveriş

Ayakkabı Nasıl Su Geçirmez Yapılır?

Ayakkabı nasıl su geçirmek yapılır merak mı ettiniz ? Ayakkabını en küçük su birikintisinde su mu geçiriyor ? Çözümü çok basit yapmanız gerekenler her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Kış mevsimi ayakkabılarınız ve ayaklarınız için bir kötü olabilir . Islak hava, ayakkabınızı mahvedebilir ya da ayakkabınız uygun değilse ayaklarınızı ıslatabilir. Ayakkabılarını her hafta mahvetmek, özellikle de ayakkabılarını değiştirmek zorunda kalıyorsanız, çok pahalı bir problem olabilir. Bu nedenle, ayakkabılarınızı korumak ve ıslak havada çıkarmadan önce onları su geçirmez yapmak çok daha akıllıca bir seçenektir. Ayakkabılarınızı ve botlarınızı su geçirmez hale getirmenin yolları var.

Farklı malzemeler için su geçirmez ayakkabıların birkaç yolu vardır. Kanvas ayakkabılar için, kumaş su yalıtım spreyleri vardır. Bu, ayakkabılarınızın kuru kalmasına ve ayakkabılarınızın lekelerden korunmasına yardımcı olacaktır. Süet ayakkabılar için spreyler de vardır, bunlar yağmurun süet ayakkabılarını mahvedebileceğini düşünen süper kullanışlılardır. Su geçirmez derinin birkaç farklı yolu vardır. Ayakkabıların suya direnç göstermelerine yardımcı olacak birçok mumla yapılır ve bir kaç farklı metot vardır.

Ayakkabılarınızı sulandırırken kullandığınız yöntem ve ürüne bağlı olarak, işlemi tekrarlamadan önce gereken süre değişir. Kullandığınız ürün veya yöntem, ayakkabıları tekrar su geçirmez hale getirmeden önce ne kadar süre bekleyeceğinizi söylemelidir.

Botlarım ve Ayakkabılarım Gerçekten Su Geçirmez Olacak mı?

Bunun basit cevabı hayır, ancak ayakkabılarınız suya dayanıklı olabilir. Hiçbir ürün ayakkabınızı uzun süre tamamen su geçirmez tutamaz.  O zaman ayakkabınızı mümkün olduğunca suya dayanıklı tutmak için işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Şu andan itibaren, ayakkabıları su geçirmez hale getirme sürecini “su yalıtımı” olarak adlandıracağız.

Ayakkabılarımı nasıl su geçirmez yapabilirim?

Su geçirmez sprey: Farklı malzemeler için genellikle farklı spreyler bulunduğundan bu, birçok farklı malzemede kullanılabilir. Spreyler süet için en popüler olanıdır çünkü gerçekten süete zarar vermeden çalışan tek yöntemdir.

Su geçirmez ayakkabıların popüler ürünlerinden biri balmumu. Balmumu yerine kullanılan bir mumdur. Kumaş ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirmek için ayakkabılarınızın üzerine bir mum sürün. Bunu, ayakkabıyı balmumundan süren balmumundan daha açık bir renk elde edene kadar yapmak isteyeceksiniz. Tüm ayakkabı örtüldüğünde, en yüksek ayara saç kurutma makinesini alın ve balmumu ısıtın. Ayakkabıların orijinal renklerine geri döndüğünde bunun yapıldığını bileceksiniz. Ayakkabıların daha sonra suya dayanıklı olacak!

Deri ayakkabılarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, ayakkabılarınızı su geçirmez yapmak için daima Vaseline kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı her zamanki gibi temizlemeniz gerekecek, vazelin için balmumu değiştirmeniz yeterlidir ve işi de halleder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here