Beslenme

Yaşlanma Karşıtı Süper Yiyecekler

Antioksidanlar vücuda benzersiz bir koruma sağlar ve birçok sağlık yararından da yaşlanma sürecini yavaşlatır. Karotenoid antioksidanlar, vücuttaki tüm hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumak için çalışan güçlü bir antioksidan formudur. Çevresel toksinler, egzersiz ve diğer faktörler nedeniyle vücutta serbest radikaller bulunur. Beta karoten turuncu meyvelere ve sebzelere renk verir ve ayrıca karotenoid antioksidanlar içerir. Beta karoten ayrıca A vitamini pro olarak da bilinir, çünkü vücut onları A vitamini aktif bir formu olan retinole dönüştürür Piyasadaki en iyi yaşlanma karşıtı ürünler genellikle geri dönüş için en etkili bileşenlerden biri olduğu için provitamin A içerir.

İşte en iyi 7 Beta Karoten içeren gıdalar:

  • Patatesler
  • Havuçlar
  • ıspanak
  • Yeşillik
  • Balkabagi
  • Kavun
  • Karalahana

Beta-karoten ve diğer karotenoidler meyveler, sebzeler ve kepekli tahıllarda bulunur. Bu koruyucu antioksidan açısından zengin diğer gıdalar şunlardır: kabak püresi, mango, kayısı, brokoli, peynir, domates suyu, kuru fasulye, somon, yoğurt ve tavuk göğsü. Beta Karoten yağda çözünür olduğundan, bu yiyecekleri hindistancevizi veya zeytinyağı gibi sağlıklı bir yağla yemek emilimini artırmaya yardımcı olabilir.

Antioksidanlar ve Yaşlanma Karşıtı


Antioksidanlar sizi toksinlerden, zararlı UV ışınlarından ve hücrelere zarar verebilecek ve hatta hücresel ölüme neden olabilecek serbest radikallerden korumak için çalışır. Çevremiz daha kirlendikçe ve toksinler ve böcek ilaçları ile dolduruldukça antioksidanlara olan ihtiyaç artmaktadır. Bunun nedeni, antioksidanların çok sayıda klinik çalışmada hücre hasarını tersine çevirdiği gösterilmiştir ve vücudunuzdaki her hücrenin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için çalışır. Bu genç bir görünüm için çok önemlidir, çünkü ince çizgiler ve kırışıklıklar genellikle serbest radikallerden kaynaklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here