Yoga

Sıcak Yoganın Faydaları

Sıcak Yoganın faydaları, oda sıcaklığının çok üzerindeki sıcaklıklarda uygulanan bir yoga türüdür. Genellikle 100 ila 110 derece arasında bir yerde yapılmaktadır. Hot Yoga yani sıcak yoga (teknik olarak Bikram Yoga), yoganın benzersiz avantajlarını birleştirerek vücudun toksinleri terletmesine yardımcı olurken, uzanmalara daha da yaklaşmanıza izin verir. Kirleri terlemek ve detoksifiye etmek için ısıyı kullanırken, derin nefesinize daha fazla odaklanabilirsiniz.

Nihai sonuç nedir? Her şey anksiyetenin giderilmesi, daha iyi bir fiziksel güç, kilo kaybı ile ilgilidir.

Pek çoğumuz, çevremizdeki günlük işleri bile sorunsuz bir şekilde yapmakta zorlanıyoruz. İster fiziksel gücümüz, ister zihnimizdeki kötü düşünceler olsun, hiçbir şey tam bir memnuniyetle gerçekleştirilemez. Anksiyete ve stres bu zihinsel dengesizliğe neden olur ve Bikram Yoga veya Hot Yoga, zihinsel ve fiziksel olarak denge ve daha az stresin yolunu temizlemeye yardımcı olur.

Bir diğer yaygın problem kas ve eklemdir. Buna karşılık, bu ağrılar birçoğunun şekil almak için belirli egzersizleri denemesini engeller. Sıcak yoga bu ağrıların gitmesine yardımcı olabilir. Evet, Hot yoga öğrencileri tarafından günlük yaşamı tamamen engelleyen ağrıları ve ağrıları tamamen ortadan kaldırmazsa, hafifletmeye yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

Egzersiz başlayanlar için en büyük tehlikelerden biri kendilerini yaralamaktır, çünkü vücutlarının egzersize başlayacak kadar sıcak olduğunu henüz anlayamamanızdır.Sıcak Yoga bu endişeyi önlemeye yardımcı olur, çünkü çevre kasları kolayca çalışabilecekleri bir noktaya ısıtmaya yardımcı olur.

Buna ek olarak, Hot Yoga yani sıcak yoga bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur. Yaşlandıkça bağışıklık sistemimiz zayıflar. Rutininize Hot Yoga ekleyerek bununla savaşabilirsiniz. Isı, beyaz kan hücrelerini virüslerle savaşmak için uyarmak için ateş benzeri bir ortamı uyaracak ve vücudunuz artan interferon üretimi nedeniyle antikor üretimini artıracaktır.

Yoga savaşçısı olmak için iyi şanslar!

Yoganın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here