Sağlık

Etkili Bir Egzersiz İçin 5 İpuçu

İşte etkili ve terli bir antrenman yapmama yardımcı olan birkaç püf noktası.

Bir hedefin olsun:Kilo vermek, kas yapmak veya daha sağlıklı olmak için, bir hedefiniz olmalı, fitness için zaman ayırmanızı sağlar ve egzersizlerinizi buna göre planlamanıza yardımcı olur.

Bir planınız olsun:Planlanmış bir antrenman olmadan evinizden asla çıkmayın. Spor salonuna gitmekten ve o gün ne yapmak istediğinize veya nasıl çalışacağınıza karar vermekten daha sinir bozucu bir şey yoktur.

Aynaları kullanın:Egzersizlerinizi yaparken, tüm hareket aralığı boyunca uygun formu kullandığınızdan emin olmak için aynaları kullanın. Formunuz yanlışsa yaralanma riskini artırabilir.

Odaklanın:Zihin-kas bağlantısını uygulayın. Bir egzersiz yaparken, kaslarınızın yaptığı hareketin zihinsel olarak farkında olun.

Sosyalleşin:Bazı günler, spor salonunda bir arkadaşla buluşmak bizi oraya götürebilecek tek şey, Egzersiz yapmak istemediğiniz günlerde bile sizi en iyisini yapmaya itecek bir arkadaş bulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here