Beslenme

Şişkinliği önlemek için bunları yiyebilirsiniz

İyi bir diyet birçok şey yapabilir. Sağlığınızın tüm yönleri için sağlıklı beslenmenin yanı sıra, şişirilmiş bir mide nedeniyle bunu yapmak da çok önemlidir.

Kendi cildinizde uyanır ve kendinizi rahat hissedersiniz; güne başlamaya hazırsınız. Sonunda yatağa gittiğinizde, karnınızın yuvarlaklaştığını ve sert ve acı verici olduğunu hissedersiniz. Şişkin bir karın. Bu, çoğumuzun zaman zaman acı çektiği bir şeydir. Yediğiniz yiyecek türlerinden veya vücudunuzdaki ekstra havadan kaynaklanabilir. Neyse ki, bunu yavaşlatmak için yiyebileceğiniz birçok şey var. Bazılarını listeledik.

yoğurt
Reklamlarda sık sık görüyorsunuz ve gerçekten yardımcı oluyor. Örneğin her gece meyveli bir kase yoğurt yediğinizde çok daha az şişkin hissedeceksiniz. Bu sindirim sisteminizin çalışmasına yardımcı olan probiyotiklerle – yani bakteri – doludur. Ek olarak, bunlar ayrıca çok önemli olabilecek bağırsaklarınızın durumuna da katkıda bulunur. Birçok çalışma, süt ürünlerinin bir takım olumsuz etkilere sahip olduğunu göstermiştir, bu nedenle sebze yoğurduna gitmeyi deneyin; örneğin yulaf, hindistancevizi veya soyadan yapılır.

Tatlı patates
Karın şişkinliğinizin yediğiniz yiyecek türleri veya miktarı nedeniyle gelişebileceğinin yanı sıra, vücudunuzun nemi tutması da olabilir. Bu şekilde düşünürsek, bu mantıklı. Tuz tüketimi fazla olursa bu, vücudunuzun gittikçe daha fazla nem tutmasını sağlar. Yani çok potasyum içeren yiyecekler alırsanız, buna karşı koyabilirsiniz. Mesela: tatlı patates. Bu sadece normal patatesden daha sağlıklı olmakla kalmaz, daha birçok faydası vardır.

Karpuz
Tahmin ettiniz: karpuz suyun en büyük kısmından oluşur. Bu meyvenin detoks için mükemmel bir şekilde çalışmasının nedeni budur. Güzel bir abur cuburdur, tatlı için birkaç parça karpuz ile kendinizi tedavi etmek yararlı olabilir. Bu, vücudunuzdaki hidrasyonun artmasını ve her şeyin tekrar iyi çalışmasını sağlar.

Kinoa
Quinoa, bir süredir sebze yiyen ancak şimdi birçok kişi tarafından sevilen insanlara “ait” bir yemek olarak bilinen bir şey. Pirinç veya patates için mükemmel bir alternatiftir ve salatalarda ve çok daha fazlasında kullanılabilir. Buna ek olarak, şişkin göbeğinize karşı bir saldırgan olarak da yardımcı olur. Menstrüel ağrıya yardımcı olan çok sayıda magnezyum içerir. Ayrıca her biri sindiriminiz üzerinde olumlu bir etkisi olan potasyum ve çok miktarda lif bulacaksınız.

Ceviz
Bir ya da iki avuç ceviz sizin için düşündüğünüzden daha iyi olabilir. Şişkin göbeğinizi yaratmanın merkezi olan sindiriminize çok iyi yardımcı olur. Bunun nedeni çok fazla iyi yağ içermesidir. Yani düz ve rahat bir göbek arıyorsanız, fındık çözüm olabilir.

Zencefil
Zencefil sadece çok lezzetli ve sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda şişkin bir göbeğe de çok yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here