Beslenme

Her gün ne kadar su içmelisin

Her beden buna ihtiyaç duyar. Oksijene ek olarak, vücuttaki en önemli maddedir ve birçok rolü yerine getirir. Elbette su hakkında konuşuyoruz. Su, vücudumuzu doğru sıcaklıkta tutar. Çok önemli!

Bununla birlikte, içme suyu bazen unutulur. Sadece biraz daha su içmek kesinlikle kötü olmaz. Bir günde tam olarak ne kadar su tüketmeniz gerektiğini öğrenmenin zamanının geldiğini düşündük.

Ne kadar su içtiğini bilmesin
Günde en az sekiz bardak su içilmesi tavsiye edilir. Bu günde yaklaşık iki litreye çıkıyor. Bununla birlikte, sıvı ihtiyacı kişi başına farklılık gösterir. Bunun yaş, cinsiyet ve yaşadığınız yerle ilgili olması gerekebilir. Aynı zamanda bir günde yaptığınız şeylere, ne yediğinize ve başka ne içtiğinize de bağlıdır. Bu bazı insanlar için oldukça fazla.

İçme suyu sadece vücudunuz için değil, aynı zamanda kilo vermek istiyorsanız da iyidir. İyi içerseniz fazla sıvıyı kaybedersiniz, çünkü vücudunuz gereksiz yere tutmaya gerek duymaz. Dışarıda soğuduğunda, çok fazla su içmek biraz daha zor olacaktır, çünkü sıcak çikolatayı tercih edebilirsiniz. Bir günde kendinizi yeterince sulandırmaya çalışın.

Su yerine kullanılan maddeler
İçme suyunu çok sıkıcı buluyor musunuz? Sonra her zaman su daha lezzetli hale getirmek için malzemeler vardır. İşte bazı ipuçları:

  • Taze nane ve salatalık ekleyin
  • Bir dilim limon veya limon suyu ekleyin
  • Portakal, yaban mersini, ahududu veya çilek ekleyin

Tabii ki başka meyveler de ekleyebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here