Güzellik

Şişliği Azaltmak İçin Göz Maskesi

Kronik stres, erken uyandırma çağrıları ve geç saatlere kadar uğraşan sinir bozucu geceler arasında, bazen iyi bir gece uykusu almak zordur. Daha da kötüsü, ertesi gün herkesin gözünde görebilmesi. Sabahtan biraz zaman ayırın ve bu DIY göz maskesini deneyin. Şişliği azaltın ve gözlerinizin altındaki hassas ciltte renk değişiklikleriyle savaşmaya yardımcı olun.

Malzemeler ve Nasıl yapılır

Maydanoz: Maydanoz, iç ve dış olarak vücut için inanılmaz faydalara sahiptir. Bu maskede, bu yapraklı yeşil sebze şişliklerin azalmasına ve göz altındaki renksiz cildin açılmasına yardımcı olur.

Yoğurt :Yoğurt, cildi nemlendirirken şişlikleri ve koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olur.

Nasıl yapılır ?

  1. Bir avuç maydanoz ve 2 yemek kaşığı yoğurt bir mutfak robotunda karıştırılır ve tamamen karıştırılana kadar karıştırılır. Mutfak robotunuz yoksa, maydanozu ince parçalar halinde doğrayın ve yoğurdun içine karıştırın.
  2. Karışımı her iki gözün altına uygulayın ve 15 dakika bekletin.
  3. Karışımı ılık su ile durulayın.
  4. Bunu, özellikle uyku yetersizliğinden dolayı cilt renk değişikliği ve şişlik ile mücadeleye yardımcı olmak için günlük olarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here