Beslenme

Bağırsaklarınız cildinizin durumunu bu şekilde etkiler

Lekelenmiş cilt ile ilk düşündüğünüz şey olmayabilir: Bağırsaklarınızdır .Bir süredir vücudumuzun iç kısmının cildimize tamamen bağlı olduğunu ve cildimizin vücudumuzun içinde ne yaptığına yanıt verdiğini biliyoruz.

Bu yüzden vücudunuza ne koyduğunuzu ve vücudunuzun buna nasıl tepki verdiğini bilmeniz son derece önemlidir. Bağırsaklarınız sandığınızdan daha büyük bir rol oynayabilir. Bir süredir bağırsaklarınızla ilgili problemleriniz mi var? O zaman cildinizin de kurban olması mümkündür.

Cildinizle bağlantılı bağırsaklar
Sağlıklı bir bağırsak, sağlıklı bir bağışıklık sistemine ve sağlıklı bir akla eşittir. Bağırsaklarınız vücudunuzun geri kalanıyla ve dolayısıyla cildinizle iyi bağlantı halindedir.Bu ikisinin bir tür bağlantısı var. Bağırsaklarınızda sorunlar yaşadığınızda, bu cildinize yansır. Cildiniz bağırsak sağlığınızı temsil eder.

Bağırsaklarınız, bağışıklık sisteminizin yaklaşık yüzde 70’inin bulunduğu önemli bir yerdir. Burada besinler yapıyoruz, hormonları metabolize ediyoruz, patojenlere karşı savaşıyoruz ve çok daha fazlasını yapıyoruz. Bu nedenle bağırsaklarınızın her zaman sağlıklı olması önemlidir. Sadece bağışıklık sisteminizin geri kalanı için değil, aynı zamanda parlayan ciltler için anahtardır.

Sindiriminizle bağlantılı cilt koşulları
Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır. Toksinlerle ve atıklarla savaşır, zararlı bakterilerle savaşır ve bizim için çok daha fazlasını yapar. Bu nedenle cildinizin her zaman sağlıklı ve parlak olmasını sağlamak güzeldir. Birçok insanın akne , rosacea veya diğer cilt durumlarından muzdarip olması nedeniyle bunu başarmak zordur.Bu bile bazen bağırsaklarınızın sağlığından kaynaklanabilir.

Rutindeki probiyotikler
Probiyotikler nelerdir? Cildinize destek vermek ve bağırsak sağlığınızı arttırmak istiyorsanız, yaşam tarzınıza probiyotik ekleyebilirsiniz. Probiyotikler tükettiğimiz canlı bakterilerdir. Bu yiyecek ve takviyelerde. Bu bakteriler sadece cildiniz ve bağırsaklarınız için değil, aynı zamanda genel refahınız için de iyidir. Sadece avantajları var. Bu yüzden probiyotikler hakkında biraz okumaya ve günlük rutininize eklemeye çalışın.

En sonunda
Elbette cilt bakım rutininizi takip etmek ve cildiniz için zaten yaptığınız şeyleri yapmak her zaman önemlidir .Yine de, bağırsak sağlığınızı düşünmek hepimizin biraz fazla yapabileceği bir şeydir, bunu değiştirebilirsiniz. Bu şekilde yakında parlak bir cilde ve sağlıklı bir sindirime sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here