Beslenme

Kuru cildiniz mi var? O zaman bu besinleri yemek isteyebilirsiniz

Kuru cilde sahip olmanızın birçok nedeni vardır. Pul pul dökülmeye, kızarıklığa ve kaşıntıya neden olabilir ve kurtulmak istediğiniz bir şeydir, bunun sonucunda tahriş olabilir. Genellikle her şeyi zaten denediğinizi düşünüyorsunuz. Fırçalardan kremlere, ama hiçbir şey yardımcı olmaz.

Bunu düşünmemiş olabilirsiniz: cildinize biraz nemlendirme getirmek için yiyebileceğiniz birçok şey vardır. Bu yiyecekler çok fazla su içerir ve cildiniz için sudan daha iyi olan nedir? Bu yüzden onları daha sık yemek isteyebilirsiniz .

Karpuz
Bunu zaten adıyla duyabilirsiniz: karpuz cildinizin güzel bir destek almasını sağlayan su ile doludur. Meyve ayrıca çok sayıda A, C, D ve sitrulin içerir. Sitrulin karpuzun beyaz kısmında bulunur ve cildinizi serbest radikallere karşı korur. Bu, sivilcelerinizin daha az kırmızı görünmesini sağlayabilir.

Salatalık
Yeterince su içemiyor musunuz? Salatalık işe yarayabilir. Salatalık isterseniz, bunları yemeklerinize, örneğin öğle yemeğinize uygulayın.

Ananas
Hiç beklemeyebilirsiniz, ancak ananas kuru cildiniz üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olabilir. Ananas tahriş olmuş cilde karşı çok iyi olan C vitamini ile doludur. Antioksidanlar cildinizin daha pürüzsüz olmasını ve iltihapların daha hızlı kaybolmasını sağlar.

Greyfurt
Aslında greyfurt her şeyi iyi yapar. Cildinizi serbest radikallere karşı korur, çok nemlendirir – sonuçta% 90 sudan oluşur ve cildinize daha uzun süre genç bir görünüm kazandıran kolajen üretimini destekler.

Çilekler
Çileklerin de birçok avantajı vardır. Dişlerinizi beyazlatırlar, kalorileri düşüktür ve kalbiniz için çok iyidirler. Ayrıca, cildiniz için de iyidir. Güneşten zarar gören cilt hücrelerini onarırlar ve antioksidanlarda çok yüksektirler.

ıspanak
Koyu yapraklı sebzeler size çok fazla enerji verir ve sağlıklı maddelerle doludur. Örneğin, ıspanak çok fazla zeaksantin ve karotenoidler lutein içerir: bunlar genç ve daha net bir görünüm elde etmenizi sağlayan maddelerdir. Ispanak da demirle doludur ve bu da cildinizin sağlıklı bir şekilde parlamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here