Beslenme

Sıfır Kalorili Besinler

Muhtemelen “sıfır kalorili” yiyecekler olarak bilinen bazı yiyeceklerin kilo vermenize yardımcı olacağını duymuşsunuzdur. Bu iddiaların arkasındaki fikir, bu yiyeceklerin kalorisi o kadar düşük olmasıdır ki, vücudunuz sindirim yoluyla tükettiğinizden daha fazla kalori yakar. Kilo alımı olmadan kalbinizin içeriğine yemek çekici gelse de, beslenme uzmanları, gerçekten kilo vermek için bu yiyeceklerden çok miktarda yemek zorunda kalacağınız konusunda uyarırlar. Bununla birlikte, bu yiyecekleri diyetinize dahil etmenin avantajları olmadığı anlamına gelmez.Sıfır kalorili olduğu söylenen gıdalar genellikle düşük kalorili ve yüksek besin maddeli olma eğilimindedir. Bu yiyecekleri diyetinize eklemek, gün boyunca daha az kalori tüketmenize ve böylece kilo kaybına yardımcı olur.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, neredeyse sıfır kalorili bir yiyeceğe yakındır. İster inanın ister inanmayın, bu bahar favorisinin tüm bir bardağı sadece 20 kalori içerir ve sağlıklı faydalarla doludur. Temel vitaminler ve besin maddeleriyle dolu doktorlar, kuşkonmazın belirli kanser türlerini önlemeye bile yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bunu antioksidanlara meydan okuyan sağlıklı bir doza ekleyin ve sağlıklı bir diyete mükemmel bir eklenti elde edersiniz.

Brokoli

Çok az gıda, brokoli’nin yaptığı hastalıklarla mücadele nitelikleri sunar. Çocukken nefret ettiğiniz yeşil aslında kanser riskini azaltabileceği ortaya çıkıyor. Ek olarak, brokoli, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beta-karoten, C Vitamini ve folat açısından zengindir. Çiğ yenildiğinde en sağlıklı olmasına rağmen, brokoli hafifçe buğulandığında veya kızartıldığında hala oldukça besleyicilik sunar.

Biber

Kırmızı, sarı, turuncu veya yeşil farketmez, biberler onlarca sağlıklı fayda sunar. Bu tatlı sebzeler lezzet dolu ve potasyum, lif, likopen ve folik asit içerir. Salataya biraz renk katmak için dilimleyin ve tadını çıkarın.

ıspanak

Bu yapraklı, yeşil, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu her önemli vitamin ve besin maddesinin muhteşem bir kaynağıdır. Doktorlar, koyu, yapraklı sebzelerde ağır bir diyetin kanserden kalp hastalığına, osteoporoza kadar her şeyin önlenmesine yardımcı olabileceğine inanıyorlar.

Havuçlar

Muhtemelen havuçların görme yeteneğini geliştirebileceğini duymuşsunuzdur, ancak bu gevrek, turuncu kök sebzelerin sunduğu tek şey bu değildir. Havuç antioksidan bakımından zengindir ve mükemmel potasyum, magnezyum ve folat kaynaklarıdır.

Sonuç olarak

Besin değeri yüksek ve kalorisi düşük yiyecekleri tüketerek, vücudunuzun sağlıklı kalmasını ve muhteşem görünmesini sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here