Zayıflama

Selülite gidermek için yapmanız gereken 5 Yol

Yaz zamanı yaklaşıyor. Plajda veya havuzda bir örtüyle mi durucaksın ? Yoksa sadece suyun kenarında durup ekstra uzun bir tunik mi alacaksınız? Kalçanızı ve basenlerinizi örtmek için önlemler alıyorsanız , bir selülit vakanız olduğu anlaşılıyor.Selülitin kökleri cilt yapısı ve genetikte olduğundan, tamamen yok edemeyiz. Ancak görünümünü azaltmak için adımlar atabilirsiniz! Bugün ipuçlarımızı ele alın ve bu yaz plaj muhteşemliğini hissetmeye hazır olun.

Suyunuzu için
Hayır, bu bir yazım hatası değil. Su açısından zengin meyve ve sebzeler yemek, cilt hücrelerinin sağlıklı yapıyı korumak için ihtiyaç duyduğu suyu tüketmenin etkili bir yoludur. Selülit, cildin altındaki kollajen lifleri sıkıca çekildiğinde ortaya çıkar ve yağlı tortular, portakal kabuğuna benzer görünür.Sulu kalmak selüliti cildin yüzeyinde akşamları daha az fark edilir hale getirir. Elma, biber, salatalık, ıspanak, domates, karpuz ve kabaklara ulaşın.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyin
Ağırlığa bakılmaksızın selülit mevcut olabilir, ancak fazla kiloluysanız, fazla kilo vermek görünümünü azaltabilir. Vücudunuzun yağ hücrelerinde yağ yaktığınızda, cildinizin altında daha az görünür yağ olacaktır ve bu nedenle daha az selülit yumruları olacaktır! Mayo sezonunda daha az çukurlu bir görünüm için sağlıklı bir diyetle düzenli egzersizi birleştirmeye başlayın.

Sorunlu Noktaya odaklanın


Hedefleyin Selülitin püskürdüğü alanlara yönelik hedefli egzersizler yaparak bu yağ birikintilerinin görünümünü azaltın. Örneğin, günlük olarak 5 dakikalık bacak egzersizleri olduğu gibi bir bacak egzersizi ekleyerek fazla yağdan kurtulun ve kas dokusu tonunu iyileştirin.Kilo verdiğinizde, karın, kollar, sırt ve bacaklarda eşit olarak kaybettiğiniz doğrudur. Sorunlu noktalara daha fazla dikkat ederek, görünümlerinizi sıkılaştırırsınız.

Temiz Yemek Yapın
Yüksek yağlı, yüksek karbonhidratlı ve yüksek şekerli diyetler, selüliti daha belirgin hale getiren fazla kilolar ekler. Temiz yemek tarifleri içeren sağlıklı bir diyet, selülitinizi beslemek yerine vücudunuzu besleyen gıdaları birleştirmenize yardımcı olacaktır.

Stresi Azaltın
Yaşlanma süreci veya gebelikten kaynaklanan hormonal değişiklikler gibi selülit için kontrol edemediğiniz risk faktörleri vardır. Kontrol edemediğiniz bir problemi saplantı haline getirmek stres yükünüzü artıracaktır. Bu nedenle, selülitin varlığına odaklanmak yerine, görünümünü azaltmak için basit adımlarımızı atın.

Yaz geliyor! Şimdi değişiklik yapmaya başlayın, böylece sahile veya havuza güvenle çıkmaya hazır olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here